Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szoba növények , ha nem...

A szoba növények , ha nem kapnak napfényt, hogyan lélegeznek, "hogyan tartják életben magukat"?

Figyelt kérdés
Üdv, nálunk most pl kb két napja szürkés felhős az ég, sok fény nincs a szobába, a kérdést persze igy érteném, hogy ha ilyen az idő , akár sokáig is, és egyáltalán nem éri nap a szobanövénykét,hogyan fotoszintetizál, hogyan él?Ilyenkor ő is oxigént vesz fel? köszönöm a válaszokat,
2022. nov. 10. 15:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell közvetlen napfény a fotoszintézishez. Vannak olyan növények akik nem is bírják a közvetlen napfényt. Sőt a növények az antioxidánsokat maguknak termelik hogy ne legyenek rákosak a naptól. Fotoszintézis pedig elektropotenciál különbségen alapul, amihez csak foton szükséges, nem szükséges közvetlen napfény. Nyilván sok növény elpusztul mélyárnyékban.
2022. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
köszi, múltkor megfigyeltem a szobámba, közvetlen csak max 10 percig éri őket a napfény (ahogy ugye az időmúlásával mindig máshol van napfény) azt hittem abba a pár percbe teszik amit kell. Ezek szerint elég ha csak nappal van és van nappali fény?
2022. nov. 10. 16:50
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az árnyéktűrőknek elég lehet, ha sok visszavert fényt kapnak.

Pl. paradicsomot ilyen körülmények közt nem tudnál termelni.

Minden az adott növény igényétől és a fény mennyiségétől függ.

Ez most olyan, mint hogy "kevés élelemmel életben marad egy ember?"

Ebben az esetben se mindegy, hogy a kevés az napi 10 deka kenyér, vagy egy komplett éttermi ebéd, részletekben elosztva a különböző napszakokban. És az se mindegy, hogy egy 20 kilós gyerekről van szó, vagy Fekete Lászlóról, mert nem egyforma az igényük.

Ugyanígy, van az a mennyiségű fény, ami egy adott növénynek hosszú távon nem elég, de egy darabig életben marad vele. Csak mondjuk etiolált hajtásokat, leveleket fog fejleszteni, mert a fényhiány miatt a fotoszintézis csak alapgázon üzemel, és nem termelődik elég szénvegyület.

2022. nov. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszi
2022. nov. 10. 17:36
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A természetes fény akkor is fény, ha be van borulva (akár hosszabb időn keresztül), úgyhogy nem csak akkor kap fényt egy növény, amikor odasüt a nap.
2022. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Értem köszi , tehát nem az a lényeg hogy közvetlen süsse a nap.
2022. dec. 2. 10:25
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Így van.
2022. dec. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Most is tanultam valamit, köszi
2022. dec. 3. 10:25
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a közvetlen napsütés lényegesen több fényt, és más színspektrumot jelent, mint a borús időben kapott, vagy visszavert fény. Sok növény igényli, ha szobában tartják.
2022. dec. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen ezt gondoltam, de most már ezt is tudom, hogy a természetes fénytől is fotoszintetizál.
2022. dec. 4. 10:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!