Kezdőoldal » Otthon » Kert » Császárfa okozhat-e gondot,...

Enkidu kérdése:

Császárfa okozhat-e gondot, ha túl közel van a házhoz? Kb 2 méterre van és már kb 8 m magas. Minden évben nagyon sokat nől, nem szeretném, hogy a gyökereivel a ház alapját megemelje, vagy feltörje stb.

Figyelt kérdés

2022. nov. 13. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A tető fölé ér? Ezeket a fákat érdemes a háztól távolabb tenni.
2022. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 mindentudó99 ***** válasza:
47%
Én kivágtam . Egy oda lett últetve már nem is tudom miért. Ősszel lehetne kétszer háromszor ereszcsatornát takarítani. Akkora levelei vannak eltömítené hamar. Normális alapot nem emel fel fa
2022. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha régi, kőből rakott, salétromos alap, akkor esetleg okozhat gondot. Beton alapozás esetén nem.

Viszont nagyra nő, és viszonylag törékeny. Tehát nincs kizárva, hogy ha megnő, akkor a vihar a nagy letört ágakat rádobálja a tetőre. De még előtte is, a tető alatt induló, házhoz közel álló ágakat neki is nyomhatja a tető szélének. Én nem hagynék ilyen közel semmilyen nagyra növő fát.

2022. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem én ültettem, már ott voltak amikor megvettem a házat. Az ágak egy része a tető fölé ér. Nincs alapja a háznak, ez egy régi ház.
2022. nov. 15. 23:14
 5/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Akkor vágd ki őket
2022. nov. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5: rendben. A gyökerét hogyan kell? Ez elég szívós egy fajta, gyökérről megint kihajt.
2022. nov. 16. 22:46
 7/15 mindentudó99 ***** válasza:
Kivágod. Aztán a tuskóba belefúrsz több helyen. Öntesz a lyukakba glifozat gyomírtót.
2022. nov. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én kivágáskor a fűrész hegyével készítek mélyedést a tönkbe, nagyobb fánál többet is. (Pontosabban, a csúcs aljával, úgy 45 fokban tartva. Függőlegesen nem szabad tartani ilyenkor, mert ha a vége kapja el a fát, az megdobja.)

A mélyedés a háncsig tartson, vagyis a kéreg alatti élő részig, mivel a háncsban lefelé irányuló a nedvek áramlása, a gyökerekbe így jut el. Ekkora fához minimum egy deci glifozát kell, tehát ekkora mélyedéseket kell készíteni. Ha jól sikerült, azt abból tudod, hogy a glifozát kb. egy óra alatt eltűnik.

Kb. egy hónapja kezeltem így egy kivágott barackfa tönkjét, és most legutóbb azt láttam, hogy már valami gomba támadta meg a tönköt, vagyis már nem él. Előtte 2 éve egy szilvával csináltam ugyanezt, és a szomszéd gazos telken lévő méteres sarjai is kipusztultak tavaszra.

2022. nov. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mindentudó99 ***** válasza:
#8 Decinél jóval kevesebb elég neki. Pár furat 3 cent elég
2022. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az okozhat problémát, hogy az ásott talajvíz kút a fától kb 5-6 méterre van? Nehogy a méreg beszivárogjon a talajvízzel.
2022. nov. 18. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!