Kezdőoldal » Otthon » Kert » Használhatok kisállatoknak...

Használhatok kisállatoknak szánt szalma almot laskagomba termesztéséhez?

Figyelt kérdés

Laskagombát szeretnék termeszteni, azonban nem találok szalmát hozzá. De a közeli kisállatboltban lehet kapni szalma almot rágcsálóknak, és azon gondolkozom, hogy esetleg azt használhatnám-e.


[link]


Elvégre a rajta alvó/élő kisállatok is táplálkoznak belőle, akkor csak nem lehet káros, nem?


Használhatnám laskagomba táptalajnak?


Előre is köszi! :)



2022. dec. 13. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne káros?


Inkább drága!


Nézd meg agroinformon vagy jófogáson!

Biztos találsz kockabálát.

2022. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok nagy mennyiségben termeszteni, majd max. ha kerestesházam lesz. :D


Így inkább a kis kiszerelést részesítem előnyben az árhoz képest.


Azért kérdeztem rá, mert attól félek, hogy nem csak közönséges szalma, hanem valamivel kezelik is, hogy alkalmasabb legyen alomnak/állatoknak.

2022. dec. 13. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy kockabála 10-15 kg, kb. 1000 forint.
2022. dec. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tényleg csak egy kis mennyiségű termőblokkom van, így szerintem felesleges a 10-15 kg-os bála. Vagy ha nem is, nem tudom, hogy hol tudnám tárolni az akkora bálát egy 1.5 szobás lakásban. :D


Vagy lehet rosszul is mértem fel, ha már itt tartunk. Egy ilyen 10 grammos kiszereléshez mennyi szalma kéne? Szóval ha veszek egy 3 kg szalmát, ahhoz mennyit kéne kevernem?


[link]


Előre is köszi!

2022. dec. 14. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Egy 1,5 szobás lakásban hol szeretnél gombát termelni? Lezárod a fél szobát, meg benne a fűtést, hogy hűvös és párás környezetet teremts?

A termőblokk az magában terem (ahol terem, mert nálad nem), nem kell hozzá szalma. Leteszed a blokkot megfelelő helyre, ahogy van, kezeled előírás szerint, és várod a termést. Szalma csak arra való esetleg, hogy a blokk alját megbontod, mikor már terem, és rárakod a szalmára, hogy átszője azt is, és később az is teremjen.

2022. dec. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor jól értelmeztem a termőblokk fogalmát, én is arra gondoltam, hogy az már egy termő.. blokk. Azonban csak egy adag micéliummal beoltott gabonát adtak. Míg a termék neve termőblokk.


Szóval annak szeretnék egy házi termőblokkot fabrikálni.

Igen, sajnos közel sem lesznek optimális környezetben, de terveim szerint egy műanyag dobozt félig lefedek, hogy párás környezetet teremtsek, és a lakás egy hűvösebb, sütétebb zugába rakom. Persze ott sem lesz hidegebb 18-19 foknál, de egy próbát megér.


Majd ha egyszer kertesházba költözöm, akkor az összes lakásban tesztelt "projektemet" tesztelhetem normális közegben :D

2022. dec. 19. 10:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor annak nincs köze a blokkhoz. (Előzőleg nem olvastam elég figyelmesen a leírást.) Ez egy mindennel kereskedő cég, és nem értenek hozzá, fogalmuk sincs, mit árulnak.

A szalma előkészítése munkaigényes, én lakásban nem vágnék bele. Főleg, mert kizártnak tartom, hogy teremjen ilyen körülmények közt. Még ha van valami hideg pincerekesz, vagy biciklitároló, ott esetleg.

Rákerestél már, hogy "laskagomba termesztése"?

2022. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oh, hát akkor ez nem túl bíztató. :\ Köszi a válaszokat mindenesetre!


Igen, és pár helyen írták a lakásban termesztést is, ezért gondoltam, hogy egy próbát megér.

2022. dec. 20. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!