Kezdőoldal » Otthon » Kert » Baleset következtében letört...

Baleset következtében letört az aloe verám egyik levele, megmenthető még a levél?

Figyelt kérdés

Nagy, terebélyes, vastag, 40 cm hosszú levelei vannak, gyönyörű növény. Nagy edényben tároltam egy kis alacsony asztalon, de véletlenül valami megbillent a felette levő polcon, ami eldöntött egy fából készült dísztárgyat, és az rá esett ma éjfél körül. Az egyik levelére zuhant, az megtört, elkezdett folyni a leve, így le kellett szednem. De egy nagyon szép egészséges levél. Ha várok vele pár napot, hogy száradjon, s utána elültetem, van esély rá, hogy ő is életben maradjon?


Nekem a növényeim olyanok, mintha a gyerekeim lennének, mintha az én karomat törték volna le. Annyit gondoztam és egy véletlen mozdulat ezt okozta. Nem tudom, mikorra fog ismét egy ilyen nagy levél újra kinőni, de ugye van esély ezt a letört darabot megmenteni? Az nyugalmat adna nekem is. A növénynél letakartam a sebet, nehogy bármi belemenjen. Valaki próbált már ilyet? Sikerülhet valahogy kigyökereztetni egy törött levelet, hogy ha külön növényként is, de visszakerülhessen a többihez?


Bocsánat a litániáért, de nagyon el vagyok keseredve, nem érdemelte volna ezt. Nálam minden élőlény a legnagyobb szeretetet kapja és ez most szíven ütött.



2023. jan. 7. 01:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esélye, hogy életben maradjon.

Vannak pozsgások (Echeveriák, Sedumok, Sempervivumok), amiknek a letört levél tövéből új növény fejlődik, de az Aloe levele nem tartalmaz rügyet.

2023. jan. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Sajna az elsőnek igaza van, nemgyökerezik meg... csak sarjról lehet szaporítani.

Használd el a levelet...

Vékonyan hámozd meg, és a zselés belseje jó bőrproblémákra, arcpakolásnak vagy akár turmixba is.

Így nem megy feleslegesen kukába.

Amúgy ne szomorkodj miatta, a természetben is veszítenek el leveleket a növények, fog neki új nőni. Elem is van aloe verám, több cserép, és szoktam levágni róla levelet, és fehasználni.

2023. jan. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a törzshöz csatlakozó levélalapnál tört volna le, akkor még lenne remény. De nem ott tört le.
2023. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!