Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tuja magok nem fakadnak/csíráz...

Tuja magok nem fakadnak/csíráznak, miért?

Figyelt kérdés
3 hete szedtem vagy 20 magot, beáztattam langyos vízbe őket. Aztán beültettem a földbe. Egy darab csíra sincs. Miért?

2023. jan. 16. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szaporitani nyáron ágvégekből szoktunk.A fiatal ágvéget nedves homokba nyomtuk.Őszre meg is gyökeresedtek.
2023. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval magból nem is lehet?
2023. jan. 16. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lassan csírázik és talán nem minden mag csíraképes. Itt a Sashegy aljában a tuják alatt szinte semennyi csíranövényke nincs, viszont a betonjárda és szegélye közti résből aránylag sok szokott kinőni, onnan szedem ki őket és nevelem tovább. A nyaralónk kertében oszlopos tuják vannak, hiába van rajtuk termés, a fák alatt nem találtam még tuja növénykét.
2023. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eleve a amg csak azután csírázik, hogy télen megfagyott
2023. jan. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát akkor várok még.
2023. jan. 17. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem igényelnek különösebben hideghatást. Saját tapasztalat. Az lehet, hogy a hideg utána tavasszal gyorsítja a csírázást, de nem feltétel.

A 3. válaszoló jól írja, lassan csíráznak, és nem minden mag csíraképes. Vannak olyan fák, amiken gyakorlatilag nincs is csíraképes. Törj szét pár magot, és meglátod, nem üres-e mind. (Az ellenőrzés alap lenne magvetés előtt.) Az élő magbél olyasmi állagú, mint a napraforgómag.

Most egyébként nincs semmi értelme, mert ha kicsíráznak is, lakásban nem fogod tudni életben tartani őket tavaszig.

Ha van még magod (és a próbák során úgy látod, hogy sok élő van köztük), akkor tedd el hideg helyre, hogy ne száradjanak ki. Aztán március közepe felé vesd el virágládába, szabadba, és ha mindent jól csinálsz, ott szépen kikelnek.

Ha csak pár tujára van szükséged, akkor jobban jársz, ha kihajtás előtt vágott ágakat dugványozol. Így olyan kinézetűek lesznek, mint amiről szedted az ágakat. A magról keltek nem feltétlenül, nagyon csúnyák is lehetnek köztük.

2023. jan. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!