Kezdőoldal » Otthon » Kert » Százszorszép virág kétnyári?...

Százszorszép virág kétnyári? Esélytelen hog, idén tavasszal virágozzon?

Figyelt kérdés

Vetten százszorszép magot és úgy tudtam hogy az már tavasszal fog virágozni.

Saunos utána láttam hogy ez kétnyári:-(

Biztosan nem fog virágozni idén? Köszönöm a valaszokat



#virág #tavasz #százszorszép #Kétévelő növény
2023. jan. 29. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem kétnyári, hanem évelő. Azért írják egyes helyeken, hogy kétnyári, mert mint a kétnyáriak, úgy ez se virágzik az első évben. Az évelő virágok elég nagy része ilyen.

Hogy gondoltad egyébként, márciusban elveted, és két héttel kelés után már virágzik?

Hát nem. Nyáron szokták elvetni, és a következő tavasztól minden évben virágzik. De ha netán már április végén elveted, az se baj, legalább jobban megerősödik télig. Még az sincs kizárva, hogy nyár végén lesz egy-két virág, ha kedvező az időjárás.

2023. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam hogy két héttel kelés után virágzik, nem írtam ilyet :)

Bársonyvirágot is elvegem tavasszal és nyáron virágzik. És biztos tudnék sorolni még ilyen virágokat, ezért szólt a kérdésem a százszorszéphez, hátha

2023. jan. 29. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

"Nem gondoltam hogy két héttel kelés után virágzik, nem írtam ilyet :)"

Dehogynem! Ott van fent a vastag betűk alatt: "Vetten százszorszép magot és úgy tudtam hogy az már tavasszal fog virágozni."

2023. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy a tavasz két hétig tart 😀 de köszi én jót szórakoztam😀
2023. jan. 30. 22:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, elvetetted ősszel a százszorszépmagot? Mert akkor biztosan fog virágozni tavasszal. Egyébként meg évelő, ezt a "kétéves növény" titulust nem is értettem soha, az enyémek még decemberben is virágoztak másodszorra abban az évben és láthatóan most is jól vannak.
2023. jan. 31. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igaza van a #3 válaszolónak. A májusi 35 fokot a virágzás szempontjából már nem annyira szoktuk tavasznak nevezni. Marad tavasznak a március meg az április.

Mondjuk március közepén elveted, ahogy kell, aztán április elején kikel, utána mikor lenne ideje megnőni annyira, hogy még virágozni is tudjon még azon a tavaszon?

Minden tavasszal virágzó kétéves és évelő növény, kivétel nélkül, a hagymásokat is beleértve, úgy tud tavasszal virágozni, hogy előző évben megerősödik, gyökeret fejlesz, tápanyagot halmoz fel, stb., és így tud már tavasszal virágot fejleszteni. (A tavaszi virágzásnak az a lényege, hogy az adott növény virágot hozzon még azelőtt, hogy a nagyobb növények (füvek, fák) árnyékba borítanák. Tehát nekik kell gyorsabbnak lenni azoknál. Ez pedig azért lehetséges, mert már az előző évben felkészültek a korai virágzásra.)

(#1 voltam.)

2023. jan. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tavaly februárban vetettem el pl narciszt és tulipánt, április kornyeken pedig virágoztak. Szóval még mindig nem értem az általánosítást.

Ültettem törpeszegfüt, ugy marciusban, az nem is virágzott nyáron, kétnyáriként tartják számon.

Bíztam benne hogy a szazszorszép hátha, mert egyik oldalon így, másikon úgy olvastam. De akkor beletorodok hogy nem fog virágozni.

2023. jan. 31. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tavasszal veted a százszorszép-magot, az ősszel fog (talán) virágozni, ha nem égnek ki a kis gyenge növények a nyáron.

Tulipánnal, stb. nem lehet összehasonlítani, mert az hagymás növény, teljesen más kategória.

2023. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van, ha tulipánt vetsz (más szóval, magról szaporítod), akkor az 2-3 év, mire virágzóképes lesz. Te nem ezt csináltad, hanem hagymát ültettél (v. duggatásnak is lehet nevezni).

De a tavalyi tulipánok idén már nem fognak virágozni, nagy részük már egyáltalán nem is él. Tekintve, hogy nem volt idejük már összegyűjteni annyi agyagot, amiből mind a virágzásra, mint az életben maradásra futotta volna.

2023. jan. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!