Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fajta cseresznyefa...

Milyen fajta cseresznyefa fajtát tudtok javasolni ültetésre?

Figyelt kérdés

Még azt hiszem még nem késtem meg az ültetéssel! Germezdolfihoz hasonló fajta kellene (ezt ismerem) problémám az, hogy tudomásom szerint a germezdolfi beporzó fát igényel, viszont közelembe nincs ilyen fa.

Tehát olyan önbeporzós fajta kellene!



2023. márc. 14. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan cseresznye nem nagyon van másik, ami tudja a Germersdorfi minőségét. Öntermékenyből meg főleg.

Jobban jársz, ha veszel egy Germersdorfit, és 1-2 oldalágát jövőre átoltod porzófajtára. Vagy veszel egy bármilyet, és a tetejére oltasz Germersdorfit, hogy a többség utána ilyen legyen. Én Katalin tetejére oltottam Germersdorfit, mert a Katalin ugyan kinézetre ugyanolyan, csak bőtermőbb, viszont ízre gyengébb lényegesen.

Önporzósból nagy szemű a Sunburst. De nem olyan jó.

Viszonylag jó, ropogós az Alex, ez meg nem olyan nagy.

Most amúgy már rengeteg önporzós cseresznye van, ha rákeresel a guglival.

2023. márc. 15. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mattias ***** válasza:
Bigarreau Burlat, nem károsítja a cseresznyelégy. Sajnos a germesdorfink az utóbbi időben, fokozott permetezés mellett is kukacos.
2023. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mattias ***** válasza:
2 es vagyok, nálunk a kettő egymás mellett van porzónak (nem mi ültettük), nagyon bőven teremnek.
2023. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdező önporzósat kérdezett...
2023. márc. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sunburst cseresznyefa?
2023. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!