Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mag csíráztatáshoz szükség...

Mag csíráztatáshoz szükség van fényre?

Figyelt kérdés
Külföldről kaptam a magokat erőspaprika és fekete paradicsom. Idáig ha ültettem valamit azt mindig palántáról ültettem. A csíráztatás idején szükségük van fényre a magoknak? Érdekelne mivel az ablakpárkányba ahol tartom őket ott elég sok fényt kapnak viszont hűvösebb van. Pontosan most nem tudom megmondani az erőspaprika mag nevét viszont azt mondták hogy 22-25 fok az ideális neki a csíráztatáshoz. Keressek neki egy melegebb helyet vagy azt a helyet melegítsem fel jobban ahol fényt is kapnak?

2023. márc. 16. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a csíráztatáshoz nem kell fény.
2023. márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak nedvesség ,és meleg kell.
2023. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fény
2023. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Nem
2023. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amiket írtál, ahhoz nem kell.

Van ellenben olyan növény, amihez kell. Ilyen például a bazsalikom, vagy a petúnia. Csak rá kell szórni a talajra és megöntözni, bár olyan is van, amire egy kevés homokot érdemes szitálni, de csak nagyon keveset, fél, vagy egy mm maximum réteget, hogy a fényt még azért megkapja, mert ilyen vékony rétegen még átdereng.

Ezek fény nélkül ki sem csiráznak.

Érdemes utánanézni.

2023. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez azért nem így van. A talajfelszínen nem csírázik ki semmi, mivel kiszárad.

A fényen csírázás azt jelenti, hogy vékony réteg földdel kell takarni őket. A talajszemcsék áttetsző kristályok, átengednek több-kevesebb fényt, és ha kevés föld takarja a magot, akkor az átszűrődő fény elég az említett magoknak.

2023. márc. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezekhez nem kell fény, a meleg viszont jót tesz nekik. Én úgy csináltam, hogy amíg ki nem bújtak, addig a fürdőszobában voltak, mert ott jó meleg van mosás, szárítás, fürdés után, és utána tettem őket át az ablakba. Ez már 5. éve működik. :)
2023. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!