Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsom , paprika mag hány...

Paradicsom , paprika mag hány nap alatt kel ki ?

Figyelt kérdés
Már 11 napja elültettem a magokat de még mindig semmi. Szobahőmérsékleten vannak ablakban. A talajt mindig nedvesen tartom nekik. Sok helyen azt olvasom hogy 9 nap alatt már ki kell kelni. Van még esély hogy kikeljen?

2023. márc. 18. 00:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A paradicsomnak nálunk nem kellett egy hét, öt fajtát ültettünk, mind kikelt, persze volt pár lustább mag, nem pont egyszerre keltek. De alapvetően 5-6 nap után beindultak.


A paprikának több idő kellett, olyan másfél hét után indultak be.

2023. márc. 18. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Friss magok voltak? Nem kerültek túl mélyre? Hány fok lehet ott az ablakban?

Nálam megy egy fűtéscső a padlóban, fölötte a paradicsom 4 nap alatt ki szokott kelni, a macskap öcse paprika 7-8 nap, étkezési paprika 8-10, pritamin és kápia 10-12.

Legalábbis a paradicsomnak illett volna kikelnie, ha jó magok lettek volna. Piszkáld meg, látsz-e csírázó magot.

2023. márc. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Friss bolti magok voltak ültetés előtt lett kibontva a csomagolásból.

18-20 fok lehet ott az ablakban csomagoláson is azt irja hogy kb 18fokon legyenek. 6.-án ültettem el délután de szóval lassan két hete.

Megpiszkálom hátha látok valamit.

2023. márc. 18. 11:49
 4/12 A kérdező kommentje:
32 férőhelyed dobozba lett ültetve mindegyikbe direkt több magot de egyiknél sincs semmi kikelve még
2023. márc. 18. 12:04
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy mikor lettek kibontva a magok, hanem hogy hány éve lettek minősítve. Ha tavalyelőttinél régebbi dátum van a csomagon, akkor kezdhetsz aggódni.

Nálam egyébkét melegebb helyen csíráznak, de 18 se olyan kevés. Ha azt látod a "kutatóárokban", hogy a mag úgy áll, ahogy odatetted, és még nem is kezdett csírázni, akkor ennyi volt. Ha úgyis több mag van, akkor nem probléma még az se, ha véletlenül a piszkálásnál eltörsz egy csírát, szóval én mindenképpen megnézném, mi van velük.

2023. márc. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Minősítésre 2021 van irva. Megnéztem egyet de a magot se találtam nemhogy csírázást. De akkor valószínű kuka az egész de várok még hátha..
2023. márc. 18. 19:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig magnak lenni kell, az nem tűnik el. Lótetű se valószínű, hogy lenne a földedben...

2021-esnek elvileg még jónak kellene lenni. Bár nem tudhatjuk, a bolt hol tárolta azóta, hogy kiszállították hozzájuk. (2021 amúgy nem a termelés éve, hanem abban az évben csináltak próbacsíráztatást. Maga a mag lehetett akár 10 éves is, csak a próba idején még legalább 90% kicsírázott nekik.)

2023. márc. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem jobban kb 1-2cm mélyen találtam amit lentebb csatoltam. Nem értek hozzá nem ültettem mèg saját magamnak ilyent ezért kérdezem inkább de lehetséges hogy ez az lenne ? Mert ha igen akkor elég lassan kel ki ha 2 hét alatt csak idáig jutott.



[link]

2023. márc. 20. 00:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, úgy néz ki. Lehet, hogy mégis hidegnek találta a helyet.

Nekem ma reggelre kelt ki 22 fokos szobában a paradicsom, amit 15-én du., vagyis 4,5 napja ültettem.

2023. márc. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl mélyre ültetted. A paprika nem valamilyen chili? Mert azok nagyon lassúak.
2023. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!