Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet almát magról ültetni?

Lehet almát magról ültetni?

Figyelt kérdés

Própálkozok és két magom úgy néz ki hogy kicsírázik, de nem tudom, hogy lehet-e?



Illetve hogyan kell őket beoltani?



2023. márc. 25. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

A beoltassal ráérsz még 5 év múlva 😆

2023. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom ,de hogy kell csinálni?
2023. márc. 25. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Youtube-on sok videó van ezzel kapcsolatban, pl itt egy: [link]
2023. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem örökli a szülők előnyös tulajdonságait a magról kelt fa: lassabban fordul termőre, kisebbek lesznek rajta a gyümölcsök.

Persze, ha csak annyi a célod, hogy legyen árnyék és néha pár szem alma, annak megfelel, de ritka eset, amikor ennél többre képes egy magról kelt gyümölcsfa.

2023. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából az árnyék a fontos,

Ha meg finom az a pár szem alma akkor csak nyertem

2023. márc. 25. 17:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet magról, de nem érdemes.

Nálam kikelt egyszer magától, és meghagytam, de kénytelen voltam átoltani, olyan gyenge minőségű volt a termése. Kicsi, és rendesen savanyú. Viszont alanynak kiváló, sokkal erősebben nő a fa, mint azokon a mérsékelt növekedésű alanyokon, amikre általában szokták oltani a faiskolákban.

Ha nem tudsz oltani, meg hamarabb kell az árnyékot adó fa, akkor vegyél oltványt, még lehet egy kis ideig. De kettőt vegyél, mert az almák általában nem önporzósok.

Ha csak 1 fa kell, akkor inkább sárgabarackot vegyél, valami erősebben növő fajtát, abból 1 is elég a terméshez, és gyorsabban nő, ha odafigyelsz rá.

2023. márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem jellemző.
2023. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
Nem érdemes bajlódni vele.
2023. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!