Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudnék teljesen megszab...

Hogyan tudnék teljesen megszabadulni a taracktól?

Figyelt kérdés

Az esélytelenek nyugalmával kérdezem:

Létezik olyan gyomirtó, ami a tarackot, és csak a tarackot irtja ki, de békén hagyja a körülötte lévő mindenmást? Bokrokat, fákat, virágokat?

Kb pázsitszerűen beszőtte a teljes kertet.

Előre is nagyon szépen köszönöm!



2023. márc. 25. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan gyomirtó!


Totál gyomirtóval lehet csak kiirtani, de még azzal is nehézkesen..


Vigyázni kell hogy a fákra meg a bokrokra nem menjen rá

2023. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy módon lehet,ha az utolsó föld mélyén található gyökereket is eltávolítod
2023. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg:

[link]

Szabadforgalmú. Csak az egyszikűeket viszi elvileg. A tarackot egész biztosan.

Arra vigyázz, hogy hasznos egyszikűekre ne menjen. (Pl. tulipán.) Annak a helyét permetezd akkor, ha leszáradt a levele. Mivel nincs minden kétszikűre tesztelve, ezért úgy próbáld használni, hogy a hasznos kétszikűekre se sok jusson. Esetleg valaki menjen veled, és az alacsony "jó" növények mellé tartson egy nagy kartont, mikor közelről permetezel. Ha pont alájuk nem megy a szer, az nem olyan nagy baj, mert az összefüggő gyökérzeten át majd felszívódik a legtöbb helyre. (Azt írja, használj nagyobb dózist, mint amit megadtak.) Én ugyan még nem használtam ezt, de azt tudom, hogy a tarack leveléről lepereg a víz, úgyhogy valami tapadásfokozót keverj hozzá.

Ha kis nyomással permetezel, akkor lassabban haladsz ugyan, de nagyobbak lesznek a szemcsék, kevésbé sodródnak az enyhe szélben. Szükség esetén két menetben is lehet, egyszer keleti szélben a veszélyeztetett terület nyugati oldalát, aztán meg nyugati szélben a keleti oldalát. Én a glifozátot szoktam így használni.

2023. márc. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Nem lenne rossz, de ebből kiskerti kiszerelést nemigen fog kapni..
2023. márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igazad van.

Itt ugyan van 2 decisről szó, de nem kapható. Talán a kicsi megszűnt.

[link]

2023. márc. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
Glifozát k8viszi 2%- os tóménységben könnyedén. Teljes szélcsendben csináld. A kímélendő növények zöld részeire ne menjen. Ha segít valaki takarni közben a maradó növényeket az még jobb. Nekem a szőlő alá ment be. Persze mire kihajt már a szőlő is kihajt. Én azt találtam ki hogy maradt egy két m2 es darab polikarbonátom azt nyomtam szorosan a szőlő tövéhez közben fújtam a permetet. Ahogy haladtam előre toltam előre e polikarbonátot. Így a szőlőlevélre nem tudott menni a tarack viszont kidöglött. Egy kezelés elég volt. Sok éve volt ez már azóta sincs gond. Kapával kiszedegetni gyötrelmes munka gyakorlatilag egy miliméteres darab sem maradhat benne.
2023. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!