Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kajszira, őszibarackra és...

Kajszira, őszibarackra és meggyre milyen kontakt gombaölő szerek vannak?

Figyelt kérdés
2023. márc. 25. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:

III. kategóriás kellene? Hát, nem sok van. A régebben általánosan használt kaptán is I. kategóriás lett. Leginkább csak rezek. De azt virágzásban nem annyira jó használni. A Cuproxat szelídebb, de inkább csak virágzás után.

Virágzásban pedig elengedhetetlen a védekezés, legalább kajszin és meggyen. Őszibarackon pedig a tafrina ellen kell már ilyenkor rég védekezni. (A Cuproxat virágzáson kívül arra is mehet.)

De hát egyszerűbb és sokkal jobb hatásfokú felszívódóval védekezni. Eü-kockázat se nagyobb.

2023. márc. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mint ha valamelyik felszívódónál olvastam volna hogy érdemes kontakt szerrel kombinálni, de most nem találom hogy melyik volt az..


Tegnap fújtam le a gyümölcsfákat Topas-al virágmonília ellen, de az tafrinára nem jó.


Ha holnap veszek Score-t, akkor azzal mikor lenne érdemes permetezi ha most fújtam őket Topas-al?

2023. márc. 26. 08:49
 3/4 anonim ***** válasza:

A Score tafrina ellen való, őszire. Nem függ össze azzal, hogy mikor permeteztél más szerrel, de minél előbb érdemes.

A réz keverhetősége problémás lehet, ezért emulziókkal meg hasonlókkal inkább nem kell megpróbálni. Rezet legfeljebb porokkal szoktam keverni.

Nézelődtem még, továbbra se találtam rézen kívül más szabadforgalmú kontakt szert. Amire azt írják, hogy keverni kell kontakttal, azt ne használd inkább...

Nézd meg az ősziket, nálam már vannak apró levéltetvek az alig előbújt leveleken. Ha kell, keverj a Score-hoz rovarölőt.

2023. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megnézem.

Köszi a tanácsokat!

2023. márc. 26. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!