Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a neve ennek a növénynek?

Mi a neve ennek a növénynek?

Figyelt kérdés
[link]

2023. márc. 29. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Valamilyen varjúháj (Sedum). Ezerféle van, sok nagyon hasonló, nekem ez konkrétan nem ismerős.

Tippem szerint ez kinti növény, ami bent volt tartva, így nem egészen a fajra jellemző a kinézete.

Akitől van, az mit mondott, mi ez, és hol tartotta?

2023. márc. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy rokon ballagásán tavaly az osztályteremben sok ilyen volt díszítésnek. Egyet a folyosón rugdaltak, le volt esve, felvettem, hazavittem, drabjaira szedtem, kerti földbe ledugtam, mind meggyökerezett. Ősz végére leszárad a növény, de kezdett új hajtást hozni.

Amit télire cserépbe raktam, ilyen lett...

Amit a kertben hagytam, az kifagyott.


Megtetszett a növény, láttam azóta, hogy csokrokba is rakják, jól mutat.

Fogalmam se volt eddig, hogy mi ez.

Nem biztos, de ha jól emlékszem a virága, amikor összeszedtem abban az iskolában, talán sárga volt, vagy valami világos, és utána pirosodott be, mikor már a kertben volt, majd ősszel leszáradt...

2023. márc. 29. 12:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Talán korall virág.
2023. márc. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy varjúháj. A szára elég jellegzetes. (Tegnap ültettem 10 cseréppel egy kissé hasonló fajtát. :)
2023. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kerti az szabad földben volt, vagy edényben? Mert az utóbbi esetben talán kirothadt. Ha elszaporodik, majd próbáld ki ismét kint, úgy, hogy nem áll meg alatta a víz.
2023. márc. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Korall biztosan nem. A varjúhájat pedig elhiszem. Ahogy olvasom, sok fajtája van, valószínűleg azért nem egyezik a google első találataival, de nagyon-nagyon hasonló.


A kerti szabadföldben volt, és végülis ennek ellenére lehet kirohadás akkor... Mert azon a részen nem folyik át könnyen a víz, és e télen ez a sok eső... lehet betett.


Akkor ezek szerint kifagynia nem kellett volna normál esetben odakint?

2023. márc. 30. 00:33
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és hogy szaporodik el? Az elszáradt virágokban volt talán mag, és ha az elhullott, gyökerezik könnyen, Vagy csak dugványozni lehet?
2023. márc. 30. 00:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy fagytűrő, de fagytűrő fajokhoz hasonlít.

Ha kicsit mélyebbre ülteted, mint ahogy most van, akkor minden szár több hajtást hoz a földből. Dugványozni is nagyon könnyű, szó szerint, ha egy szár letörik, a földön fekve nagy valószínűséggel kigyökeresedik. De ha ledugod a földbe a letört szárat, és nem öntözöd agyon, akkor 100% a siker. Sőt, rokon fajoknál egész biztosan működik, hogy még a földre tett letört levélből is új növény fejlődik, mivel a száron lévő rügy is letörik a levéllel együtt, és a levél, ugye, víztárolásra van szakosodva.

Mivel pozsgás, a szárazságot jobban bírja, mint a túl sok vizet. Melegben, rövid ideig a vízben állás se árt neki, de hidegben inkább félszárazon jobb tartani. Ha bent telelteted, akkor télen hideg, világos helyen legyen.

2023. márc. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És érdemes most ezeknek a nagyra nőtt nyúlványoknak a végét lecsípni, hogy egyrészt azt szaporítsam, másrészt fognak ezek a szárak elágazni ezáltal és sűrűbbé lenni??? Mint mondjuk a krizantém esetén,,,??????
2023. márc. 31. 10:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha talajszint felett levágod az összeset, és egy nap szikkasztás után eldugványozod, akkor a tő több szárat fog hozni, mint ami most volt.

Ha kihajtott, ültesd mélyebbre, mint ahogy most van, és akkor az új szárak legyökeresednek, aztán nyár végén vagy ősszel már gyökeres dugványokat tudsz szétültetni.

2023. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!