Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha beporzás után esik az eső...

Ha beporzás után esik az eső az árt a beporzott virágnak?

Figyelt kérdés
Tehát pl. nálunk most kezd a szilva virágozni, a napokban 18-20 fokot mutat 2-3 napig, és gondolom a fák kifognak virágozni, a méhek meg dolgoznak majd. Csak sajnos elszórtan eső is lehet. Ezért érdekel, hogy ilyenkor az eső úgymond "kimoshatja" onnan amit a méhek áthoztak másik fáról?

2023. márc. 29. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsi esővel szerintem nem, de a viharos szeles szakadó esős időjárás már biztos nem jó. Az se mindegy beporzás után mennyi idő múlva esik az eső.
2023. márc. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A bibe ragacsos, onnan a frissen ráragadt pollent is csak a konkrétan rácsapódó nagyobb esőcsepp tudja lemosni.

Pár óra alatt csírázásnak indul, és pollentömlőt indít a bibe belsejébe. Tehát fél napon belül már mintegy "hozzágyökerezik" a virágpor a bibéhez, akkortól még nagyobb erőre lesz szükség, hogy onnan leszakadjon. Azt nem tudom, mennyi idő kell a konkrét megtermékenyüléshez, de szerintem 2-3 napnak elégnek kell lenni. (Nyilván hőmérsékletfüggő.)

[link]

2023. márc. 30. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mindentudó99 ***** válasza:
Nem volt kedvező időjarás itt se. Kivételesen el most nem fagyott a kajszi. Megkötöttek a viragot. Rendesen látszik.
2023. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!