Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nárcisz szaporítása magról...

Nárcisz szaporítása magról mennyire valószínű, hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Csak pár éve van nárciszom, nem ismerem még. Kevés is... Most vettem észre, hogy miután elvirágoztak, némelyik növesztett ilyen tokot, gondolom magot érlel...

Vajon milyen esélye van, hogy újabb növény lesz belőle???



2023. ápr. 17. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam ez még soha nem hozott magot (pedig van vagy 6 féle), de a tulipán az elveti magát, kelnek mindenfelé a kicsik.

De nyilván a nárcisz is kikel, ha egészséges a mag, és nem üres, papírszerű.

2023. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt hagymáról érdemes szaporitani.A boltban sem magot árulnak.
2023. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

HM, közben rájöttem, hogy tévedtem. Amit az elvirágzott nárcisznak hittem, az más növény.

Egy nénitől kaptam a nárciszt, egy nagy földcsomóban, ugyanúgy hagytam a kertembem. A néni már nem él, hogy megkérdezzem mi a másik növény. Az eddig még nem virágzott, fel sem tűnt nekem a létezése.


De ma jobban megnéztem, és már a levél színe is világosabb a nárciszénál, formája ugyan lándzsás, de dagibb és erősebb is.


Úgy döntöttem, megvárom hogy kivirágozzon, mert ezek szerint azok a zöld izék nem a nárcisz tokaji, hanem egy más virág bimbójai...

És ha megvan a rejtély, meg lelohadnak a nárcisz zöldjei, akkor inkább kiásom a csomót, és egyesével szétültetem a hagymákat, mert ha azt mondjátok hagymáról szaporodik, akkor gondolom jobb lenne több hely neki.

Ugye?


Hát a másik növény meg most izgalomban tart, hogy mi az. :)


Ja igen, de közben a nárciszoknak is ott a zöld tokja, csak ezek alacsonyabbak, felületes ránézésre beleolvadnak a levelekbe. Na de jó, azoktól akkor nem várok magot, hiszek nektek... :)

2023. ápr. 18. 09:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell annyira ritkára tenni, de a túlzott sűrűség miatt kisebbek lesznek a virágok.

Én csak akkor szoktam szétültetni, mikor már több sorban, egymás mellett és alatt-felett vannak a hagymák, mert máshogy már nem férnek. Akkor egy sorba úgy ültetem, hogy majdnem összeérnek a hagymák, így is tizede lesz a sűrűség, mint addig. (Rengeteg van, a hely meg korlátozott.)

2023. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem van helyem, viszont nárciszom, meg sok más is kevés. :)

És biztos is, hogy már nagyon egymás nyakában vannak ezek, pláne ha a hagymák útján szaporodnak.

Hát a rejtélyes növény meg izgi... (Először is de gáz, hogy arra azt hittem a nárcisz elvirágzottja...:))) Egyre magasabb mind a levele, mind a bimbós szár. És rájöttem mi lesz!!!!

DÍSZHAGYMA!!! :)

Gyerekkoromban volt egy díszhagymánk, az volt ilyen talán, de kinyírtuk.

Tuti ezek azok lesznek!!

Vagy van más növény, ami bimbós állapotában összekeverhető a díszhagymával? Egyre dagibb levelek, egyre magasabb virágszár, rajta csepp alakú zöld bimbó...

Nem teszem fel külön kérdésként, mert fotót most nem tudok csinálni róla, meg hamarosan úgyis kinyílik majd, és akkor csak választ kapok.

De ha ezt valaki olvassa és hozzá tud szólni....


Nem emlékszem mondjuk, hogy ennek a néninek lett volna díszhagymája. De lehet korábban volt neki, vagy másnak adta már előttem, és esetleg elszórta már korábban a magjait, talán így került a nárciszok közé, és mostanra hozott életképes bimbókat???!!! Visszaemlékezve tavalyra, már akkor is furcsáltam ezeket a nagy leveleket a nárciszok között. Hát persze, mert egy másik növény, jajj de izgi, jajj de izgi. :)

2023. ápr. 19. 07:41
 6/6 anonim ***** válasza:
A leírás alapján lehet díszhagyma. Biztosat, persze, csak kép alapján lehetne. De hát majd kinyílik...
2023. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!