Kezdőoldal » Otthon » Kert » Idén ültettem csemegekukoricát...

Idén ültettem csemegekukoricát. Hogyan tudok belőle magot nyerni, hogy legyen jövőre is ? Megszárítok majd egy kukoricát? (Persze ha sikerül egyáltalán)

Figyelt kérdés

2023. máj. 1. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hagyományos magot ültettél, akkor megvárod amig teljesen megérik. hagyod megszáradni és elvetheted. Ha hibrid a mag akkor ez a modszer nem igazán járhato, a következö generácio már nem lesz olyan mint a kiindulo volt.
2023. máj. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
OLyan lesz az ne aggódj.A drága magot én is 1 x vettem meg .
2023. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2!

Biológia nem a "ne aggódj" kategória. Tudod vannak a méhecskék meg a beporzás.

Ahogy első válaszoló is írta.

Ha hibrid akkor nem biztos, hogy pont ugyanolyan lesz mint az előző.

2023. máj. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Elő kellene keríteni a mag zacskóját. Azon szerepel az az információ, hogy hibrid-e. Lehet F1 jelzés van rajta. Ekkor nem érdemes magot fogni, mert nem azonos gyerekei lesznek, nem ez fog nőni jövőre a magjából, hanem szétválik a szülők tulajdonságaira kétfelé...
2023. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem hibrid a mag. Most ültetek kukoricát először így ismeretlen ez a terület. Köszönöm szépen. Kipróbálom 🥰
2023. máj. 2. 19:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Mikor már a száron lévő cső teljesen kemény tapintású, körömmel nem benyomható, a burkolata száraz, akkor lehet leszedni.
2023. máj. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!