Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkaszának fog csökkenni a...

Fűkaszának fog csökkenni a fogyasztása idővel ?

Figyelt kérdés

Vettem fűkaszát teljesen új. Az első használat során megevett

1,5 liter benzint amivel levágtam 270m² -es területet.

(20m ×11m és 10m × 5m -es terület)


Ez szerintetek sokat fogyaszt így elsőre? Fog ez még csökkenni ?


Hyundai 2 ütemű 1,8KW-os motor 52ccm.


Azt olvastam hogy az elején még sokat fog fogyasztani és idővel csökkenni fog. Mennyit csökkenhet még ?



2023. máj. 13. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

jézusom...ez a fogyasztás gondot okoz? Nemáááá..

Amúgy minden motor idővel a kopás miatt inkább többet fogyaszt, mint kevesebbet..

Ha az a pár forint számít, akkor marad a kasza.


Ez a motorméret megfelel egy Komar, vagy egy pedálos Simson, esetleg egy Babetta

fogyasztásámak...abba sem halt bele senki

2023. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az nagyon sok, én is ekkora köbcentis kinai kaszával vágtam 1700 nm-t kb. 3 liter benzinnel. Persze ez függ a gaz nagyságátol is, de akkor is sok, ha 1 méteres gazt vágtál.

És ezt a 270 m2-t mennyi idö alatt vágtad le?

2023. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ a kaszálási gyakorlattól,meg a fű milyenségétől ,nagyságától.
2023. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
Mindenképp sok. De mit tudsz csinálni. Ket hetente 800 forint nem nagy összeg
2023. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez a terület csak próbaként vágtam az egész telek ahol lakunk az 1500m². Úgy viszont nagyon sok benzin lenne ezzel vágni az egészet viszont gyorsabb mint funyiróval. Vagy lehet rajta valamit állítani vagy semmiképp nem fog csökkenni bejáratás után ?
2023. máj. 13. 19:15
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem is 52ccm fűkaszám van, kb 1500nm az 1 max 1.5l benzin
2023. máj. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha idei első fű, de legalábbis nagy dzsumbuj, esetleg vizesen, talán kicsit túl vastag damillal, de szigorúan a bejáratás óvatosságával, akkor full reális lehet. Főleg ha 1:25-be kevered, ahogy a gyogyós gyártó ajánlja. 1:40-es kell neki fullszintetikus olajjal 100-as benzinben. Két tank után már mehet a nyélgáz. Nekem is ilyen kaszám van (HYD-415B), lassan a tizedik tanknál tartok, és most kezd előjönni az ereje. Szinte végig az első idei dzsumbujt toltam vele, az első másfél tankkal nyírtam egy óvodaudvart meg két nyugisabb udvart, ott nem tűnt fel a nagy fogyasztás. :) A dzsungel olyan 1300 négyzetméter lehetett, ott egy kör egy tank volt, hat vagy hét tank belement, pedig húztam a bajszát a második körtől kezdve. 2,4mm kockadamil volt Stihl 25-ös fejjel. A vége felé mintha haladósabb lett volna és mintha nagyobb távot tettem volna meg egy tankkal, de nem tudom, befelé haladva csigavonalban nem annyira lehet ilyen kisebb különbségeket tetten érni. Normál esetben késsel csinálom az ilyeneket, de túl akartam lenni a tíz tankon hamar, hát, majdnem sikerült is. Ha kis fogyasztást akarsz, akkor úgy tolj nyélgázt, hogy csak akkor húzd koppanásig, ha tényleg még az a kis plusz erő is kell, egyszerűbb esetekben, amikor már nem tudod olyan gyorsan vinni a füvön, hogy ne fullon pörögjön, visszavehetsz annyit, hogy épp csak kisebb a fordulat egy jól tartható, lendületes munkatempó mellett. Pisztolyozást felejtsd el, folyamatosan a nagy nyomatékú tartományban, és annyit essen a fordulat, hogy visszalendítés közben pont visszapörögjön fullra, miközben fixen tartod a ravaszt a terep kívánta maximumon.


Hevedert remélem ki se bontottad, az még poén helyett is gyenge. :)

2023. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha volt már vágva, tehát nem nagy gazt vágtál, akkor ez sok. Ha tökig érő fű volt, akkor talán nem sok. Szoktad rángatni a gázt? Azt nem szabad, egyenletesen kell húzni. Ha így csináltad, és nem volt túl nagy a fű, akkor el kell vinni valakihez, hogy szabályozza be.

Ma reggel vágtam ilyen géppel, egy tankkal max. 200 m2-t, ami idén még nem volt vágva. Volt benne gyengébb fű is, de hatalmas, összetekergőzött vadborsó is, amit már nem bírt kidobálni maga alól. Ehhez igazából már valami erősebb gép kellett volna, ez meg csak ilyen közepes erejű vacak.

Ha 40-es benzinnel használod, akkor jobban pörög, de hamarabb megadja magát, a gyengébb olajzás miatt. A gyártó (mindegyik) nem véletlenül írja 25-össel. Legalábbis, ameddig új. Egy év után én is átálltam 28-asra, 30-asra, de ez alá nem megyek.

2023. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az elején 1:25-ös keverékkel használtam, tiszta olaj volt a kipufogó, és fűstölt mint állat, pedig nem rángattam a gázt, meg majdnem vagy teljes gázzal kaszáltam. Áttértem az 1:40-re, így jó.
2023. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 Ezek a fullszintetikus olajak jók 1:40-ben, 1:33 is már necces lehet, mivel magas hőmérsékletű motor, teljesen odakozmál az olaj, bármilyen jó is, egyszerű fizika, nincs ellene orvosság. Ezért jobb az 1:40. Igazából ezek az olajak valahol 1:100 felé kezdenének kevesek lenni egy pengébb gépnek, de csomóan használják 1:50-ben kínaival is (mondjuk a gyárinál kicsit polírabb hengerszettel és katalizátor gubanc nélkül, tegyük hozzá). 1:40 tehát már ráhagyásos, de még nem áztatja fölöslegesen a motort, nem füstöl, nem karistolja koksz a hengerfalat, legalábbis normál üzemi körülmények közt, tehát ideje legnagyobb részében állat módon kimaxolva a teljesítményt.
2023. máj. 15. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!