Kezdőoldal » Otthon » Kert » A bab mennyire bírja ezt a...

A bab mennyire bírja ezt a hűvösebb, esős időjárást? Lehet korán ültettem el az első adagot?

Figyelt kérdés
Az első ültetésű bab már kikelt. Lassan 3 napja esik az eső. Fagy szerencsére nem volt.

2023. máj. 16. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A bab kibírja .
2023. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szakmabeliként tudom írni, semmi baja nem lesz ezektől a hőmérsékletektől és az eső mennyiségétől sem.
2023. máj. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ennek igazán örülök. Lelkes kezdő vagyok még. Második adagot múlt héten kedden ültettem, az még nem kelt ki.

Jobb megvárni a bab ültetésével a május közepét a jövőben?


Cukkinit és sütőtököt is múlt héten kedden ültettem magról szabadföldbe. Az korai volt? Mit tanácsolnátok, jövőben mikor ültessem? Néztem a fagyosszenteket, időjárás előrejelzést, hogy nem várható fagy.


Paradicsomot és paprikát még nem ültettem ki, annak még hidegnek gondolom az időt, nehogy megfázzanak. Nem értek hozzá, ezzel kapcsolatban is szívesen fogadok minden tanácsot.


Köszönöm a segítséget és kezdem jegyzetelni, hogy mit mikor érdemes, hogy jövőre jókor veteményezzek. :)

2023. máj. 16. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem jobb megvárni a május közepét.

Az összeset amit felsoroltál április utolsó napjaiban max május elejéig elkell vetni.

Ez az időjárás tökéletes a növényeknek.

A vízzel átitatott talajban gyorsan gyökeret eresztenek es nagyot nőlnek.

Pontosan ilyen idő kell neki ez az ideális.

Egyébként nem lehet soha kiszámítani előre milyen idő várható tavaly ilyenkor már rég 30 fok feletti értékek voltak tehát kánikula esőből sem volt valami sok, ilyen időben már nem fejlődtek volna elégségesen a növényeid, ilyen időben kiégnek.


De akkor is érvényes, minél hamarabb földbe kerül annál jobb.

2023. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bab meg a tök konkrétan nem szereti a hűvös és ezzel együtt túl nedves időt, de így rövidebb idő alatt nem lesz semmi bajuk, annyira nincs hideg.

Az összes felsorolt mehet május elseje körül, ha nem fagyzugban laksz. A palántáknak is kint lenne már rég a helyük. Akkor már megerősödtek volna, és ha bejön a jó idő, már úgy nőnének, mint a gomba. De nálad nem fognak nőni, hanem egy hétig azon gondolkodnak majd, hogy megmaradjanak-e.

2023. máj. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!