Kezdőoldal » Otthon » Kert » Totál napsütötte helyre...

Totál napsütötte helyre milyen virágot ültethetnék, mi nem pusztul ki ősz végéig? (A muskátlik utóbbi években nagyon szenvednek ott)

Figyelt kérdés

2023. máj. 27. 00:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Egyszer szőlővirággal próbálkoztam, de többet is sikerült kipusztítanom.

Egyébként ház előtt, utcára kell. Igaz közterület, de én tartom rendben az úttestig. Egy emlékmű van ott, de az sem ad árnyékot a területnek. SZóval ha süt a nap és 40fok van, akkor is bírnia kell a virágnak....

2023. máj. 27. 00:57
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy ismerős azt mondta, temetővirág kell oda. De az mi?
2023. máj. 27. 00:58
 3/7 anonim ***** válasza:

A talajjal lehet valami, szerintem. Nálam a déli lépcsőn, ládában is megél a begónia. Meg hogy a muskátlik szenvednek...

Kevertél valamit a talajba? Mert akár tápanyaghiány, akár félretápozás okozhatja a problémákat.

Napos helyen jól bírja a büdöske meg a rézvirág, valamint a (törpe)dália, ha öntözni tudod. És mindegyik virágzik folyamatosan a fagyokig. A petúnia is sokáig szép.

A növényvédelemre oda kell figyelni, természetesen. A begónián kívül mindennek van gyakori kártevője. (A begóniát csak ritkán találja meg valami.)

2023. máj. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Napvirág.
2023. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Épp a napokban vettem néhány begóniát, kertészetből.

Nem hozzánk, hanem egy rokon udvaràba. Ültettük el, és azt vettem észre kiszedve a cserépből, hogy a gyökerek között kb 1 centis barna százlábúak rohangálnak. Remélem nem puszítják ki, elültettük kukacostul.

2023. máj. 28. 14:54
 6/7 anonim ***** válasza:
A százlábú az nem kukac. Az egy ragadozó, akinek örülni kell, mert jó barát.
2023. máj. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a vinka (rózsameténg) vagy a kukacvirág (porcsinrózsa) is jó, mindkettő bírja a tűző napot és a szárazságot is.
2023. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!