Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomírtóként milyen sűrűségű...

Gyomírtóként milyen sűrűségű ecetet érdemes használni?

Figyelt kérdés

Vettem 20%-os ételecetet, az 1 liter ecethez öntöttem kb 2-3 deci vizet és egy csipet szappant bele. Reggel 8-9 között lefújtam a térkő között ki nőtt gyomokat mostanra már szinte teljesen elszáradtak.

Lehet hogy ennél hígabb oldat és bőven elegendő lenne a gyomok ki irtásához? Ki milyen sűrűségű ecetet szokott ehhez használni?



2023. máj. 27. 13:15
 1/4 NTBS ***** válasza:
54%
Vegyél inkább rendes vegyszert. A talaj is tönkremegy az ecettel.
2023. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%

mindenféle szart használtam eddig gyomírtásra, aztán olvatam egy kertész javaslatát. Ő 20%-os tiszta ecettel írt, ahol kell.


Nosza a kis permetezőmbe öntöttem két liter 20%-os ételecetet, és hígítatlanul, meg mindenféle marhaság hozáadása nélkül vékony sugárban kispricceltem a hézag közé(előtte kikapartam, kisöpörtem, amit lehetett.) ez két hónapja volt, és se hangyának, se gaznak nyoma sincs, pedig volt eső is rendesen. Az ecetes kiöntést legalább egynapos száraz időben javasolt csinálni.


Az ecet hígításának semmi értelme.

2023. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
Csak aki több tíz liter levet használna ecettel sokszorosába kerül a művelet mint gyomírtóval
2023. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ecet + só + mosogatószer néhány liter vízben feloldva, csodákra képes a gyomirtás terén pl térburkolaton.
2023. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!