Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vérszilva gyökere szétnyomhatj...

Vérszilva gyökere szétnyomhatja a csatornát?

Figyelt kérdés

Ültettem a ház elé két vérszilva csemetét, mert odatűz a nap és zavar. Ez volt 1 hónapja, de most szólt a szomszéd, h tőle kb. 1 méterre megy a szenyvízcső, kb. 60-70cm mélyen. Azt mondta pvc csőt tettek le pár éve. Én idén költöztem ide, ezt nem tudtam, h ott megy a ház szenyvízcsöve.

Kérdésem, h elérheti idővel és összeroppanthatja a szilvafa gyökere azt a pvc csövet? Sajnos átültetni nem tudom mert nincs nekik máshol helyem. :/

Köszönöm a válaszokat.



2023. máj. 29. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg előfordulhat. Azt nem tudom, gyakorlatilag mennyi az esélye.

Régebben az eternit csöveket gyakran tönkretették a gyökerek.

Nem összeroppantásról van szó, hanem ha felázik a talaj, és a szélvihar mozgatja a fát, akkor a gyökerek is mozognak a törzs közelében. Aztán ha véletlenül keletkezik egy nagyon apró rés az összetételnél, egy kis gyökér megtalálja, és a bent lévő víz meg tápanyagok miatt vastagra nőve egyrészt eltömíti a csövet, másrészt meg szétnyomja a csővéget.

Pár éve láttam egy angol dokureality-t, ahol csatornamunkások kerestek meg és ástak ki ilyen gyökerek miatt eldugult és tönkrement csöveket.

2023. máj. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ilyet én is láttam, hogy bele volt nőve a fa. A pvc illesztése talán jobb már így nem mászna bele. Megoldásként azt ötlöttem ki, hogy jövőre ások a cső és a fa közé egy 70cm mély kis árkot, kiöntöm betonnal, majd rárarok 2-3cm földet. Azon a fű kinő, a gyökerek meg nem éril el a csövet. Lehet butaság, de jobb ötletem nincs.
2023. máj. 29. 19:37
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Én őt szoktam nézni, ausztrál. Rengeteg gondja van gyökerek miatt. Pontosan, ahogy #1 írja. Ha utat talál valahogyan a gyökér, akkor dugulást fog okozni.


A beton nem érdekli a fát, megkerüli semán.


Mindenesetre nem aggódnék.. sajnos a vérszilvák többsége nem él 15-20 évnél tovább 😕 akkor is ilyen nyeszlettek maradnak. Nyilván függ ez sok dologtól, és van esély rá, hogy nagy fa lesz belőle még 50 év múlva is, de egyre kisebb, ahogy haladunk előre a globális felmelegedésben, szélsőséges időjárásban.

2023. máj. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2

Ezzel egy percet se dolgozz. A gyökerek nem csak egyenesen tudnak nőni. Lentről is feljönnek simán, bárhová elkanyarodnak, és ha nekik ott jó, akkor meg is erősödnek.

2023. máj. 30. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor annyit tudok tenni, h fél méterrel odébb teszem közelebb a kerítéshez és ennyi. Nincs több mozgásterem. :/
2023. máj. 30. 08:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!