Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szempontot kell nézni...

Milyen szempontot kell nézni egy házivízműhöz való szivattyúnál? A szállítás képesség gondolom, liter/perc, de hogy lehet, hogy ugyan azt tudja egy másik, ami 600W mint mondjuk egy olyan ami 1100W?

Figyelt kérdés

A kút 7m mély az emelő magasság pedig: pince + 1,7m, a kert emelkedés + 2-3 méter és a csőhossz pedig változó: azaz ház 10-12 méter. Kerti csap 3 méter, távolabbi kerti csap 13 méter.

A nagy tévhit kapcsán (minthogy minél nagyobb watt= jobb) szeretnék valami magyarázatot, hogy tévedés, mert szerintem nem a watt számít, vagy nem csak a watt.

De nem értem, hogy két merőben eltérő fogyasztású szivattyú, hogy tud ennyire hasonló paraméterekkel dolgozni?


Na például ez a kettő:

650 Watt és 51 liter/perc (Al-KO, ismertebb márka)

[link]


vagy ez

1100 Watt és 60 liter/perc (valami kitudja milyen márka)

[link]


Esetleg a teljesítménygörbében van eltérés?

Néztem, a nyomásban van eltérés, talán a plussz watt a nagyobb nyomás eléréséhez kell?

Melyik a jó választás?


A cél a kert locsolás és a háztartás ellátása, lehetőleg egyidőben. 1-2 órás locsolási idővel számítva, az emelőmagasságokat pedig fent irtam.



2023. máj. 30. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Én locsolásra külön szivattyút használok, nem a hidrofort kínzom ezzel, mert nem arra való!
2023. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A szívási mélység gyakorlatban 9,6m körüli(szivattyú adattábla). Ennél többet nem tudnak, fizikai lehetetlenség. Ha méllyebről kell, akkor búvár/mélykút szivattyúval kell nyomni a vizet.

A teljesítmény a nyomáshoz kell.

Aztán eltèrhet a fordulatszám, és a szivattyúház mérete is.

A vízműhöz a vízmennyiséget és nyomast kell összehoznod magadnak.

2023. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!