Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyorsan fogy az üzemanyag a...

Gyorsan fogy az üzemanyag a fűkaszába, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Még nagyon kezdő vagyok, néztem pár videót, de nekem úgy tűnt hogy kb. 1 órát símán lekaszálnak egy tankkal, de amikor az udvaron vágtam a füvet (30 centis fű) a FS 410-c-vel akkor volt hogy kb. 20-25 perc után megadta magát, és csak teletöltés után indult. Legutóbbi vágáskor (méteres fű) kb. 35-40 perc után kellett tankolnom. Megnéztem és nem ürül ki teljesen a tank az alján van még, de nem indul. Stihl HP-t keverek E10-es benyával 1:40-be. (Most váltok majd HP Ultrára mert a Stihl is azt javasolja hosszútávra.)

Ez normális tankürülési idő vagy még az amatőrségem miatt ürül ilyen gyorsan? Vagy esetleg gép hiba lehet?? (0.75L-es a tank.)



2023. máj. 31. 22:28
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Méteres gazban 45 perc teljesen rendben van.
2023. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
1:50 jobb lenne. Olyan helyzetben van a kasza ,hogy a szívó cső nem éri el
2023. máj. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fs361 van, nincs a tank aljában a szürő, nálam is ez volt, csak nálam még a boltban kiderült, mert az eladó elinditotta mielött oda adta, csak nem sikerült neki, mert kevés üzemanyagot rakott bele. Megigazitotta azt indult.
2023. jún. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még az, kb 50 percet megy teljes gázzal.
2023. jún. 1. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még az is növelheti a fogyasztást, hogy indokolatlan mértékben húzod neki a gázt.

A Stihl amúgy nem gyárt olajat. Megvesz egy közepes minőségű olajat, és adja dupla áron.

2023. jún. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na igen, ilyen benzinárakkal nem árt a "még hozza a tempómat" állást megkeresni inkább.
2023. jún. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap vágtam magas füvet késsel. Nem akart kifogyni a nyomorult, majd másfél órát vágtam:) Nem vágok többet egyszerre mint egy tank, mert nem annyira szeretem:)
2023. jún. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Akkor a 40 perc kb. jó?

Hát igen, még kikell tapasztalnom a gázadást, van amikor húzom neki mint a mérgezett teljesen fölöslegesen. Na majd kíváncsi leszek következő vágáskor hogy megy.

2023. jún. 1. 12:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt is számold bele, hogy a hosszú damil légellenállása is tétel lehet, tehát ha tekeri már, olyan rövid, akkor érdemes először csak egyet adagolni, amikor meg túl hosszú, akkor úgyse halad jobban, ráadásul túlfogyasztáshoz hozzáad, megéri letenni és beljebb tekerni inkább.


Az is cuki, amikor a fej alá tekeredett cucc fogja, kicsit sok a kicsit túl vastag damil, kevésbé nyomatékos tartományban forog a kasza, kisebb ütést kap a gaz, következésképp kisebbeket fogsz még ha kicsit hosszabb íven is, aztán mégse halad a dolog, közben meg mintha a wc-lehúzás, úgy megy a benzin. :)

2023. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*mint sry
2023. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!