Kezdőoldal » Otthon » Kert » Meztelen csigát mivel lehet...

Meztelen csigát mivel lehet távol tartani a gyenge uborkapalántáktól?

Figyelt kérdés

Kezdő kertész vagyok, az első alkalom hogy egyedül művelek kertet. Nagyon megörültem mikor megláttam hogy az elvetett uborkamagok már egy hét után előbújtak, szépen álltak a kis kezdemények glédában. Erre ma reggel látom hogy a sor egy szakasza teljesen felszívódott, és láttam a csigusz nyomokat is. Egy falatot sem hagytak, mintha sosem lett volna ott semmi. Nagyon szomorú lettem, és most azt hiszem harckészültség van, mert az eső meg folyton esik és ezek meg csak jönnek és jönnek. Azt ne írjátok hogy fogdossam össze őket, mert attól kiszaladnék a világból, plusz nem őrködhetek ott éjjel-nappal.

Tehát nincs valami szer amivel körbe szórom azt a részt, hogy ne szeressék megközelíteni, de az uborkának nem árt?

téglapor, fokhagyma, woodoo varázslat, kénporos ménkü?



2023. jún. 4. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
A veteményt szórd be körben fahamuval, sóval, műtrágyával, oltatlan mészporral, azaz bármivel, ami a testéből kiszívja a nedvet, amikor legelni megy a növényekre.
2023. jún. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Biológiai írtásra némakacsa. Körbe is árkolhatod az ültetvényt, abba teszel mondjuk egy agrofóliát bélésként és szórsz bele sót. A són nem tudnak átmenni (ha elég széles az árok), viszont ha a földre szórod kiégeti a talajt és be is fog mosódni.

Még egy lehetőség a réz, legalább másfél centi szélességben rézháló/rézlap lerakása, ez villanypásztorként működik.

2023. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. Köszi, ez a fóliaárkos dolog kivitelezhetőnek tűnik számomra.
2023. jún. 4. 10:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Legbiztosabb a csigaölő szer.Nem sokat kell szórni a növények környékére.
2023. jún. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. Holnap utána nézek a mezőgazdasági boltban.
2023. jún. 4. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csigairtó granulátum, úgy hívják. Van több néven is, általában szép kékek. Bár igazából nem ez a legjobb idő neki.

Én március vége, április eleje táján szoktam egy keveset szétszórni, hogy az eső elverje az esetleges maradékot, mire enni kell a terményeket. Utána meg késő ősszel még egyszer, hogy tavaszra ne sokan legyenek.

Nem felszívódó szer, a növény a földből nem veszi fel, de fogyasztandó növényi részre közvetlenül nem mehet, az eső se verheti rá. Tehát pl. saláta, eper, ilyesmi alá nem szórható. Ha az uborkát felfuttatod, akkor az alá mehet. De ha körben szórod, úgy is jó. Én azért szoktam kora tavasszal csigamentesíteni a földet. Kivéve, ahová korai zöldségek kerülnek. Ott csak a környékre, vagy a közelben lévő fű közé szórom, meg ahol vannak, ott virágbokrokba, ahol jellemzően szeretnek lakni a csigák. Egy virágbokorba elég egy ujjhegynyi csipet, egy csiga legfeljebb egy-két szem granulátumot eszik meg. Úgy hat, hogy nagyon erős nyálkiválasztást okoz, és a csigák egyszerűen kiszáradnak, ott a felszínen. Meg fogsz döbbenni, milyen hatalmas tömegek laktak nálad... Mikor először használtam, én is nagyot néztem.

2023. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Este kimegyek a kertbe egy erős zseblámpával és egy ásóval, majd a bóklászó csigákat egyszerűen kettévágom. 2-3 alkalom után szinte teljesen elfogynak.
2023. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!