Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek ha túl lett öntözve...

Mit tegyek ha túl lett öntözve a pálmaliliomom?

Figyelt kérdés
Most érkeztem egy egy hónapos nyaralásról... Panelben lakok és az egyik szomszédomat kértem meg, hogy öntözze a növényeket a lakásban. Mindegyikhez szinte részletes leírást adtam, hogy hogyan, mennyire és mikor. Amikor visszajöttem boldogan láttam, hogy egyik növényemmel sem történt semmi baj, viszont van egy lassan egy éves pálmaliliomom és ha nem túlzás, akkor mondhatni haldoklik... Sok, hosszú és erős levele volt, most alig van 4-5, viszont úgy látom, hogy hajtanak ki újak, amik teljesen egészségesnek tűnnek, viszont a megmaradtak is... Ha a levél hullás még nem is lenne annyira nagy baj, azt viszont már annak találom, hogy eddig kemény fás törzse most puha! Nem viccelek, nem kell nagy erő ahhoz, hogy egy kicsit össze tudjam nyomni (tudnám még jobban is, de nem akarom szegényt még jobban tönkre tenni) és olyan mintha a belseje üreges lenne... Járt esetleg valaki még így, és ha igen tudna segíteni abban, hogy mi tudná szegényt helyrehozni, mert kidobni nagyon nem szeretném...

#öntözés #növény #fásszár #pálmaliliom #elrothadás
2023. jún. 7. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen a földje? Hogy jellemeznéd?
2023. jún. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szépen fogalmazva nagyon nedves! Ha pedig a ,,típusra" gondoltál, akkor kb fél éve ültettem át egy nagyobb cserépbe és akkor direkt a neki való virágföldet tettem bele.
2023. jún. 7. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Tedd egy jól szellőző helyre hogy ki tudjon száradni a földje.

És ha kiszáradt, vagy legalább is nem tocsog a víztől, akkor a felső 5-8cm-t vagy egy kis kapával, vagy akár egy villával lazítsd fel hogy megszüntesd a tömörödött levegőtlen közeget.

2023. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennek nincs értelme. Nem írta a kérdező, hogy tömör lenne a földje. A túlöntözés nem azt jelenti, hogy túl sokat öntött rá egyszer, és összetömörödött, hanem hogy túl gyakran öntözte, és nem volt ideje kiszáradni.

Ha most megpiszkálja a felső réteget, lehet, hogy pont a szárazabb rétegben megmaradt egy-két élő gyökeret szakítja el.

Azt azért kell vizsgálni, akár összenyomással is, hogy miért puha a törzse. A jukkánál akkor szokott így, ha már el van rohadva a belseje. Ha úgy látod, hogy ez a helyzet, akkor vágd el a puha résznél, és felfelé haladva addig vágd, ameddig nem lesz teljesen egészséges. Így a teteje kigyökereztethető.

2023. jún. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!