Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az elektromos fűkaszáknak (a...

Az elektromos fűkaszáknak (a vezetéken kívül) van-e hátrányuk a benzinesekkel szemben?

Figyelt kérdés

2025. okt. 13. 07:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Csak hártányuk van. Nem is fűkaszák, csak szegélynyírók.
2025. okt. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Én eddig csak gyengébbeket találtam az elektromosból. Biztos nem állnék neki sarjakat/bokrokat kaszálni elektromossal, még ha a madzagot elviselném akkor sem.

Azt sem tudom, hogy az elektromos fűkaszára a csillagkés felrakható-e.

2025. okt. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezek szerint egy X lóerős (kW-os ) elektromos kasza a gyakorlatban nem éri el az ugyanolyan erősnek mondott benzines teljesítményét?
2025. okt. 13. 08:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Van. Borzasztó gyengék. Benzinest vegyél ha gazt vagy nagyobb területet nyírsz. Az elektromos az csak díszkertekbe való, pár zsenge fűszálat lenyírni a szegélyek körül, ahova nehéz hozzá férni, vagy magasabb a fű.
2025. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
gyengék. Sok benzines is gyenge egy 30 centis fűhöz már. Elektromos fűkasza arra jó, hogy a 5 cm-es nevelt pázsitot kaszáld vele. Beviszed egy fél méteres tarackba azonnal elfüstöl.
2025. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meggyőztetek a motoros kasza mellett. Csak egy kérésem van még: ajánlanátok egy jónak ismert márkát, típust?
2025. okt. 13. 12:54
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Sikerült megint óriási zagyvaságokat leírni.

2000 wattos kaszám van, vagyis majdnem 3 lóerős.


Mindent visz.


Ja és nincs 3 kiló, míg a hasonló teljesítményú stihl majdnem 10.

2025. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7# Nem! Sikerült tapasztalatokat megosztani. Én leírtam mit tapasztaltam, leírtam hogy szarok, te leírtad mit tapasztaltál, leírtad, hogy neked megfelel. Ennyi, egyelőre a benzines felé billen a mérleg, sajnálom, többen írták ezt. Én Stihl-t vennék amúgy.
2025. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ami erős, az erős. Elektromosban is.

Pl. ez:

[link]

A véleményezők az erejével meg vannak elégedve. A minőségével nem mindenki. Ütőkéssel is megy.

Egy árokparthoz megteszi szerintem, de nagy terület esetén elég gyorsan feladja.

De mint a képen is látható, nincs hátul egy súlyos motor, ami kiegyensúlyozná a vágófejet. Így izomból kell tartani. Emiatt se jó nagy területre.

Hogy ajánlani tudjunk benzinest, ahhoz tudni kellene, hogy mekkora területet akarsz vágni, milyen növényzet van, mennyi időnként (ill. évente hányszor) akarod vágni, mennyi a kereted.

Az oké, hogy a Husqvarna meg még a Stihl is jó minőség, de ha csak egy árokparthoz kell, akkor kár lenne negyedmilliót rákölteni egy hobbi minőségű Stihl kaszára.

2025. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A terület kb 3 ezer nm, de nem egyszerre vágom, több napra elosztva, egyszeri nekifutásra 20-30 percet használom. Igaz, a gyom néha felszalad a területen erőteljesebben is, ezért vált be korábban nálam a Hitachi de azt nem tudom használni, gyújtekercs kelle hozzá.
2025. okt. 14. 08:37
1 2

További kérdések:

Hogyan tudnám kipusztitani?

Családi házban lakom és az utcán pont a kapubeállóm mellett,rányúlva a kapura áll egy szederfa.Minden évben május június hónapokban potyog a fáról a lila szinű termése és járda a kapubejáró a kocsifelhajtó minden tiszta lila tőle.A cipőmre tapadva hordom be a kocsiba a...

Barátságtalanná, rendkívül idegenné, szinte aggasztó érzéseket keltővé egy néhány hektáros kertet hogyan, milyen növényzettel (talajtakaróval,...

Nyilván egy süppedős, sáros (és például leveleit vesztett fákkal telepakolt) mocsár, vagy láp lenne erre a legalkalmasabb. De mocsarat nagyon nehéz lehet létrehozni, már csak amiatt is, mert a talaj alatt olyan rendszert kell kialakítani, ami nem vezeti el a vizet,...

Pisztácia és mandula érik-e itthon?

Dél-alföldön megérik-e a pisztácia vagy a (nem mérgező) mandula? Rendes termést hoz, amiért érdemes ültetni?

A Botrytis megelőzéséről már lekéstem?

Máskor a virágzáskor szoktam permetezni (qali), de idén a távollétem miatt erről már lekéstem. Jelenleg a bogyók már sörét nagyságúak. Én ennek ellenére biztos ami biztos alapon elvégeztem a permetezést (majd fürtzáródás előtt még egyszer fogok).




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!