Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan szerezhetek akác...

Honnan szerezhetek akác csemetéket ültetésre? Ingatlant vásároltunk,3600m2-es telken, azt hiszem nem krumplit akarok beleültetni. Faiskolában? Ha igen, kb. mennyi darabja?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Erdészeti csemetekertben próbáld, bár az akácot inkább sarjaztatni szokták, de biztos, hogy van csemetekertben is.

Sajna nem tudom, mennyi darabja, nem akarok hülyeséget mondani, de 100Ft alá tippelem.

2011. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem tudom, hogy hol találok ilyen csemetekertet, de utána fogok nézni. Vagy esetleg van más ötleted/ötlete valakinek, hogy mivel tegyem hasznossá ezt a területet? Két kisgyermek mellett ugyanis tényleg nincs időm kapálni, de fával fűtünk (vegyes tüzelésű kazán) és az akác elég gyorsan nő. Vagy valami más, ami fűtés szempontjából is megfelelhet?
2011. jan. 12. 16:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyéves, gyorsan növő fehér akác csemete tavaszi kiemeléssel eladó. Mérete 70-150 cm, minősége első osztályú. Ára: 10 Ft/db Érdeklődni lehet : 85/329-323 vagy szanto1952@gmail.com
2011. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Annyit kérdeznék, hogy honnan eladó, mert én GYMS megyében, Csornához közel lakom. Az ország másik végéről ugyanis nehéz lenne elszállítani. Köszi
2011. jan. 12. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:
85-ös körzetszám, Somogy megye |
2011. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Háát, én ezt nagyon meggondolnám a helyedben.

Az akácot nem jövőre tudod kivágni, hanem 20-30 év múlva.

Addigra meg esetleg jónak látod majd, ha tudnál kertészkedni, mert elirigyled a szomszédtól a rengeteg, egész évben termő gyümölcsfáját, meg az ingyenzöldséget. 20-30 év múlva már nem lesz 2 kisgyerek, hanem talán 4 unoka, akiknek jó lenne biogyümölcsöt adni.

Aztán ha el akarsz költözni, nem tudod eladni a házat hasznosítható kert nélkül, mert a gyökerek kiszedetése többe kerül, mint a megtermelt fa ára.

2011. jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3600m2 elég sok,abból lehet hagyni kertészkedésre is.Mondjuk ha 3000m2-t beültetsz akáccal,és hagysz 600m2-t,még az is elég kisebb mennyiségű zöldségnek gyümölcsnek.De vigyázz,nehogy árnyékba kerüljön a konyhakert,mert akkor nem terem meg semmi.Ja,és az akác kellemtlen kúszósarjait,is mindig írtani kell,nehogy elszaporodjon.
2011. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A helyedben én is hagynék helyet konyhakerti növényeknek is, meg gyümölcsfának is és valamekkora területen ültetnék néhány tő szőlőt is. Azon kívül néhány diófát is ültetnék - igaz, hogy csak 5 év múlva terem - de a diót mindig jó áron lehetett eladni. A konyhakertben pedig meg tudod termelni mindazt a zöldséget, amit eddig esetleg a piacon vettél meg.
2011. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! A győri erdészetnél is megpróbálhatod: [link] bal oldalt a menük közül a csemetetermesztés menüpontot kiválasztod, ott vannak elérhetőségek. vagy érdemes a www.csemete.hu oldalon az apróhirdetéseket átnézni, emellett expresszen, napilapokban is lehet nézegetni, sok magántermesztő is van. Én Koroncón vettem tavalyelőtt, akkor 10 ft/db volt, de azt hiszem, már nem foglalkozik vele az ember. Nem nagyok az erdészeti csemeték, nekem 600 db befért a csomagtartóba, tehát egy kicsit lehet érte autózni nyugodtan :-)

Én is csak a fél kertet ültettem be, már 3-4 méteresek. Persze nem akarok én sem 20-30 évet várni, 10 év múlva már nyugodtan tüzelhetsz vele, bár annál komolyabb anyagot nem ad ennyi idő alatt. De sokan vagyunk, akik ültettünk már akácfát, és konyhakert is maradt, sőt kukoricás is, és a házat meg nem akarjuk eladni :-)

2011. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A [link] címen találhatsz információkat az akác telepítéssel kapcsolatban. De akár csemetét is rendelhetsz.
2011. okt. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!