Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak az orchideámmal?...

Mit csináljak az orchideámmal? Van egy csomó orchideám, szépen virágba vannak borulva, de egy lepke és egy "little kolibri orchidea" ez van a papírján, állandóan lehullajtja a bimbóit.

Figyelt kérdés

A pici már az aprócska bimbóit is ledobállja,a lepkének egy-kettő kinyílik,egy-kettő lehullik.Pedig egyformán gondozom mindet,a többi csodálatosan szép.A lepkének nem volt tőbe visszavágva a virágszára,pedig visszaszoktam,csak a 4. rügyig,vagy minek hívják.

Mi lehet a baj? A levelük szép,egészséges.


2011. febr. 16. 16:41
 1/1 anonim válasza:
Mindenféleképpen alulról locsold...én úgy szoktam, hogy egy héten egyszer vízbe állítom. Sokan mondják, hogy csak kb. egy órára szabad, de nekem van, hogy több, mint egy fél napig is úgy van. Az ablakba teszem napos helyre, ahol éri a fény. És az sem jó, ha túl sötét cserépbe van, ami nem engedi át a fényt.Átlátszó műanyag tartóba is szokott lenni, ha megveszed. Jó, ha a cserép nem takarja el rendesen , vagy nem túl szűk...nekem ez a taktikám. Két o-ám van, az egyik csodás, a másik csak kezdeget..de folyamatosan virágoznak. Túl meleg radiátor közelébe viszont nem nagyon jó nekik.
2011. febr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!