Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell gondozni a cserepe...

Hogyan kell gondozni a cserepes krókuszt?

Figyelt kérdés
Ma vettem és nem tudom, hogy milyen időközönként és hogyan kell öntözni. Neten nem találtam több információt. Előre is köszönöm a válaszokat!
2008. febr. 4. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

# Mivel lombfakadás előtt virágzik, ültethetjük bokrok, fák alá, de jól mutat a sziklakertben, a kerti utak mellett is. Nagyon hatásos csoportokban a gyep közé ültetve. Napos vagy félárnyékos helyen érzi magát a legjobban. Lehetőleg olyan helyet válasszunk számára, ahol több évig virágozhat. (Tausz György)


# Ha gyepfelületbe ültetjük a krókuszt, akkor egy-egy csoportba legalább 10-15 hagymát helyezzünk el. Az ültetés helyén emeljük ki a gyeptéglákat, az alatta lévő földet lazítsuk fel, majd töltsük fel a gödröt komposzttal, és duggassuk be a hagymagumókat. A fű első nyírását azonban csak a hagymák visszahúzódása után végezhetjük! (Tausz György)


# Szaporításra a sarjhagymákat használhatjuk. A hagymákat a levelek sárgulása után szedjük fel, s őszig száraz, hűvös helyen tároljuk. (Tausz György)


# A krókusz növény gyökérzete füves területen elcsökevényesedik, gátolva ez által a növény fejlődését.


# A hagymagumókat leghelyesebb ősszel elültetni. Ültetés előtt a talajt gondosan készítsük elő, mélyen ássuk fel, dolgozzunk be érett komposztot. A hagymákat homokos talajon 6-7 cm, más talajokon 4-5 cm mélyre duggassuk. Télen a talaját lazán takarjuk le, mert az erős hidegben kifagy. (Tausz György)


Általában minden kerti talajban jól fejlődik, de leginkább a humuszos, mélyebben megművelt talajt szereti. Ha a talaj nagyon sovány, trágyával vagy komposzttal kell gazdagítani. A száraz talajt a fejlődési időszakban ajánlatos öntözni



+


[link]

2008. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. ezt én is megtaláltam, de mivel cserepes és nincs kertem (azaz szobanövényként vettem) ezért nem tudom ki ültetni a kertbe.
2008. febr. 5. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!