Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akik erkélyen termesztettek...

Akik erkélyen termesztettek paradicsomot mi a titkuk? Mitől lett szép piros és ízes? Magról vagy palántáról?

Figyelt kérdés
Én most magról próbálkozok,
2011. márc. 27. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Kizárólag palántáról!

Fel kell karózni majd és tápozni rendszeresen.

S a talaj, ki ne száradjon.

2011. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ízes, az fajtától függ, már ca. 10-12cm-es az idei ültetvényem, már voltak kinn napközben is 2*.

Azért ültetem magról, mert a piacon sokszor nem azt kaptam, amit kértem, ki látja azt a palántán?

Van köztük olyan is, amit két éve hoztam egy reggelizőasztalról Görögországból, hatalmas, húsos volt.

Palántaként is a legnagyobb. Aztán erkély, dézsa, alátét tányér, alulról öntözve csak...

2011. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

mi magról csináljuk.

A titok, egyszerű virágföld, meg vödör és sok napfény.

2011. márc. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. márc. 28. 13:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Kereszt apum palántáról szokta, de úgy látszik magról is tökéletes. A lényeg a fény, tápanyag, víz (ne száradjon ki), de csak alulról. Vigyázz ne égjen ki.
2011. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hátha valakinek aktuális még...ha balkon pari törpe növésű vagy csüngő akkor nem kell nekik túl nagy hely, egy tő egy közepes méretű cserépben elvan, locsolni és tápozni kell rendszeresen zöldségtáppal. HA nagyobbakkal próbálkozna valaki, akkor legjobbak a nagy dézsák, fa ládák, legyenek szélesek és mélyek, és ugyan ez a fortély mint a balkonnál, öntözés,táp,karózni is kell a legtöbbet.
2016. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!