Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van ötletetek arra, hogy ha a...

Van ötletetek arra, hogy ha a járda az udvarban alacsonyabb, mint a mellette lévő földes rész úgy 5 cm-el, akkor hogyan oldjam meg, hogy eső után a víz és a föld ne menjen a járdára?

Figyelt kérdés
Szépet szeretnék és olcsóbb megoldást. Jelenleg tégláva van kirakva a járda mellett, szegélyszerűen, hát nem túl szép így.
2009. febr. 28. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a járdát kell feltöltened magasabbra mint a föld szintje (ami márcsak azért is jó lenne, mert a víz nem tudna a ház lábazatához folyni) vagy szegélykövet kell raknod a járda mellé.
2009. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első !
2009. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem egyikre se sajnos. Ez egy társasház és senki nem hajlandó fizetni( nem tud, betegek, nyugdíjasok). Én meg gyesből az egész házét nem tudom állni. Az megoldás lehet, ha belapátolom a felesleges földet egy zsákba? Nem vicc, mert így nem maradhat, de nincs sajnos nagyon pénzem. :o(
2009. márc. 1. 08:54
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Pénz nélkül mit akarsz? Következő közgyűlésen hozd fel hogy kellene vele csinálni valamit.

Máskülönben csak annyit tudsz tenni amit írtál, leszeded a földet.


De komolyan emberek a válaszadók sem csodatevő tündérek.

Pénz vagy kétkezi munka, ez mindenre igaz.

2009. márc. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3 éve hozom elő a témát, folyton folyvást elutasítják, így ettől nem lesz rá pénz.


Mivel életembe nem építettem járdát, bár ezt már mindenki csinálta világéletében, sőt, így született már rajtam kívül mindenki.

Én - nem tudom,ki hogyan van ezzel - azért használom ezt a portált, hogy hasznos tanácsokat és ötleteket kapjak ilyen-olyan problémára....ha mindent tudnék magamtól, nem tölteném az időm itt és én lennék a világ csodája!

2009. márc. 3. 07:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

én 14.19

Mindenképp azt kell elérned, hogy a járda magasabban legyen mint a föld, tehát a lapátolás is jó dolog, de nem elég közvezlenüla járda mellett, mert ugyanúgy visszafolyik.

Amit még megtehetsz, hogy csinálsz egy vízelvezető árkot a járda mellé. Legyen legalább 15 centi mély, 20 centi széles. töltsd meg az árkot kaviccsal, így senki nem esik bele mégis levezeti a vizet mind a járdáról, mind a földről.

A helyedben megnézném a lábazatot is, nincs e vizesedés. Amennyiben a ház lábazata ázik a felgyülemlett víztől, akkor talán ezzel meg tudod győzni a többi lakót, hoszen az ő házuk állaga is romlik. Később egy kiszárítás, penészmentesítés, új lábazatszigetelés/vakolás sokkal többe kerülne, mint most a járdaszint megemelése.

2009. márc. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2009. márc. 3. 08:29
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha azt az időt amit itt töltesz gondolkodással töltenéd hidd el sokkal többet profitálnál belőle.
2009. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!