Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet elüldözni a...

Hogyan lehet elüldözni a galambokat kertből?

Figyelt kérdés

Pár éve úgy ideszoktak valami vadgalambok, hogy már tiszta galambsz@r a diófa, az almafák, a fenyő, a meggy is, tulajdonképpen az összes és még alattuk a járda is.


Mivel lehetne elüldözni őket, de úgy, hogy a többi madár itt maradjon. A verebek, szarkák, fecskék, rigók és a többi kicsi nem zavar, sőt hiányoznának, ha nem jönnének. De a galamb a mocskával már undorító kategória.


Van ötletetek?


2011. ápr. 13. 12:10
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia!

Egy jó macsek biztosan elüldözné őket!:)

2011. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Légpuskával. Elég drasztikus megoldás, az állatvédők tiltakozni fognak, de így a többi madár megmarad.
2011. ápr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A szomszéd macskái rendszeresen itt lebzselnek, ez nincs hatással a galambokra.

Kutyánk is van, sajnos békésen napozik, amikor a galambok néha leszállnak a földre. Talán éheztetni kéne a kutyát, hogy rákapjon a galambvadászatra.


Jobb ötlet?

:-)

2011. ápr. 13. 15:34
 4/11 A kérdező kommentje:

Légpuska :-)

Bevallom őszintén, néha megfordul a fejemben...

De nem tudom mernék-e rálőni, magam is elég állatbarát vagyok. :-)

Hol lehet egyébként légpuskát beszerezni és mennyiért? Ezek a galambok tényleg kihoznak néha a sodromból. Talán 1-2 lövés és egy időre hátha maguktól lekopnak, félve a hangtól??!

És ha rendesen használom, nem lehet bajom egy légpuskától?


Jobb ötlet?

:-)

2011. ápr. 13. 15:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Csúzli :) Az is zavarja őket, de nem halálos. De előbb megpróbálkoznék az erélyes hessegetéssel is, hátha abból is elegük lesz pár hét alatt.
2011. ápr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Olga néni ***** válasza:
Légpuska. Elég egy-két lövés, a galamb nem hülye állat, és nem akar meghalni. Nagyon ismerik a hangját, de még a mozdulatot is, amikor az ember célzásra emeli a puskát. Előbb említett okok miatt nálunk "repülésmentes" övezet van, és mégsem pusztítjuk őket.
2011. ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Agykontrollal. Ez egy mentalis technika, alfa allapotban szepen megkerni öket, javasolni egy helyet, hogy oda menjenek, mert ott jobb nekik.

Viccesen hangzik, de müködik. Bövebben agykontroll.hu.

2011. ápr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van a virágoskertben 1 nagy fenyő..és azon van pár fészek..:D őszintén szólva nem nagyon zavarnak, mert megeszik a rovarokat..galambsz*r még nem vt szerencsére :D


Vagy mássz fel xDD és a fészket rakd át máshova :D

2011. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fenyő... Az is van nekünk is, gyönyörű a fa, de már annak az ágain is vastagon állnak a guanók.


Fészket illetően meg... Lehet ott hibáztam el tavaly. Az egyik galambpár a körtefán rakott fészket. Mi meg hagytuk és figyeltem hogyan alakulnak... Tojást raktak, majd felváltva kotlottak rajta. Néha láttam, ahogy óvatosan helyet cserélnek a tojáson.

Ott költöttek non-stop a tűző napon, majd viharban, stb. Ki is kelt egy, de pár nap múlva elbénázták, mert a fióka leesett. Még sajnáltam is. Akkor még alig jártak ide, nem tudtam, hogy a tél alatt itt mindent összetojnak...

Na szóval nem félnek tőlünk. De az idén nem hagyom, hogy idefészkeljenek. Elmennek a fészkes fenébe! :-))

2011. ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NanoBattery válasza:

Ez olcsóbb, Humánus, De jó nagyot vegyél, legalább 20cm-est, annak erős, ijesztő és nagy hangja van. !:)

Olcsóbb, mint a légpuska és nincs balesetveszély és macera, hogy valaki feljelent... :(

No és a lelki ismerettel sem kell harcolnod. :(


[link]


Vagy !:)


1. Szüntesd meg a Kutya és Macska Túl etetését, hogy ne maradjon kaja a táljukban, mert valószínűleg, valahol kaját látnak és így olyanokká váltak, mint a házi Galambok, azaz ott maradnak, mert jók a körülmények. :)

2. A fák ágaira kössetek ki minél több zacskót, papír és alufóliát, , amit a szél tud zörgetni, és bele tud kapni a szél, ha van rossz CD-tek az is jó, mert villog a napfényben, így ez is segít, de végül még ötletnek van ez, [link]


de írtad, hogy a többi Madarat nem bánod, így ez nem lesz jó a kívánságodnak, de azért néz körül, olcsóbb, mint egy puska... ;)

2011. aug. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!