Kezdőoldal » Otthon » Kert » Karácsonyi kaktusz ágain az...

Karácsonyi kaktusz ágain az ízeknél 2 cm-es "szőrök" nőnek. Mi az oka?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz egy képet csinálni? Ugyanis attól függöen, hoyg milyen szinüek, lehetnek az újabb hajtás kezdeményei, de (ha fehér és vattaszerü) lehetnek gyapjastetü petecsomói is. Az utóbbi esetben sürgösen kell kezelned, mert különben elpusztul a növényed, meg a többire is átmegy. A csomókat alkoholba mártott vattapálcával be kell áztatni (akkor vöröses szine lesz), és ezen kivül lizetánnal meglocsolni, vagy sprét használni.
2011. máj. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Itt van a kép:

[link]

2011. máj. 9. 08:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyökérkezdemények. Ha letörsz belőle néhány "íznyit" és ledugod virágföldbe, akkor tovább nőnek, így tudod szaporítani. Teljesen egészséges a kaktuszod. :)
2011. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi baj, léggyökerek!
2011. máj. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gyökér vagy léggyökér ugyanaz?
2011. máj. 9. 08:51
 6/10 titak ***** válasza:

Míg a levegőben van léggyökér, mihelyt talajba jut átalakul gyökérré.

Léggyökerek leggyakrabban olyankor jelennek meg, ha magas a levegő páratartalma.

2011. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Elég párás helyen van a kaktuszod, és ezértkezdtek léggyökerei nöni. Ha szaporitani akarod, akkor ezeket leválasztva beülteted, akkor átalakulnak rendes gyökerekké.
2011. máj. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De szép a kaktuszod... Hogyan gondozod? Kiraktad már a szabadba? vagy szobában van? Mert nálam kinn van...
2011. máj. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekem mindig ugyanott van az ablakban, sose tettem még ki.

Néha meglocsolom, nem vagyok nagy szaki :-)


Csodálkozom is, hogy a pára miatt gyökerezne, mert egész délelőtt süti a nap.

2011. máj. 9. 18:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt találtam egyik oldalon..: A karácsonyi kaktusz nagyon szeret a szabadban lenni nyáron, ezt látszólag meg is hálálja a sok virággal.
2011. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!