Kezdőoldal » Otthon » Kert » Árnyékben milyen virágot...

Árnyékben milyen virágot érdemes ültetni?

Figyelt kérdés

Egy nagy fa alá szeretnék ültetni virágzó virágot.Amikkel eddig próbálkoztam mind megdöglött.

Lehetetlen vállalkozás?


2011. máj. 28. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Örökzöld vagy lombhullató a fa?

Lombhullató alá mehetnek hagymások.

Árnyékba inkább a levéllel díszítők menjenek:

tarka borostyán, meténg, árnyliliom, ...

2011. máj. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

lombhullató a fa.

Hagymások vannak alatta(hóvirág,tulipán, nárcisz,liliom,krókusz).

De amikor ezek elvirítanak olyan kopár az egész, hogy nagyon.Még fű sem nő.

Már próbáltam árvácskát,szegfűt,csodatölcsért,pistikét, meg olyanokat aminek nem jut eszembe a neve. De egy idő után csak szenvedtek, aztán végük lett.

2011. máj. 28. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor még az árvacsalánok mehetnek árnyékba, és ha van a szobai virágokat is ki lehet oda pakolni.
2011. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk gyöngyvirág van a legárnyékosabb sarokban. Imádom!

Igaz, hogy csak egyszer virágzik egy évben (kb az orgonával egy időben), de akkor olyan jó illat van tőle, hogy messziről érezni. Ügyesen elszaporodik magától.


Előnye, hogy a levelei egész nyáron zöldellenek, azt hiszem a falevelek is előbb lehullanak, mielőtt a gyöngyvirág levelei leszáradnak. Tehát szép az év nagy részében.

Ezenkívül a gazok nem szeretnek a környékükön élni, nem kell gazolni. Idén nekünk néhány tyúkhúr szemtelenkedett közé, azt kitéptem kora tavasszal, azóta nem kellett piszkálni. :-)

2011. máj. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Naja az nekünk a diófa alatt alkot sűrű állományt.
2011. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
begónia, pistike
2011. máj. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!