Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a karácsonyi kaktuszo...

Mi lehet a karácsonyi kaktuszommal?

Figyelt kérdés

Egyik karácsonyi kaktuszom (7 van összesen) nem néz ki valami túl jól az utóbbi időben. Az első, amire gyanakszom, hogy túl sok vizet kapott, de nem merem megbolygatni. Olyan, mintha fonnyadnának a levelei, erősen áll a talajban. 2. évét tapossa nálam ez a kaktusz, összes virágom egy állványon van, 1 éve ugyanott állnak. Ugyanúgy locsolom mint eddig. Túllocsolás jele kicsit látszik a földjén, de nem nagy mértékben. Most már nem csak fonnyadtak a levelei, de elkezdtek lekonyulni is.

Most mit tegyek? Minden héten egyszer locsolom őket, hagyjak ki 1 locsolást? Alulról locsolok minden virágot. A földje száraz, most néztem meg, de ugye, csak a tetejét látom. Mennyi ideig ne locsoljam? A másik 6 már mind növekedésnek indult (mind különböző fajta) Ennek a fajtának a neve ALKE. Nagyon szép piros virága van, múlt évben virágzott, remélem az idei virágzásra összeszedi magát. Ha egyszer már fonnyadtak a levelei, ugyanazok a levelek lehetnek megint szép életteli, fényes levelek?

Bocs, hogy hosszan leírtam, nagyon szeretem a virágaimat és aggódom ezért a virágért.


2011. jún. 21. 14:35
 1/4 hell-ikon ***** válasza:

Ha valamikor, akkor pont akkor muszáj megbolygatni a kaktuszt, amikor láthatóan baj van, mint ahogy nálad most is.

Lehet, hogy a talajfelszín alatt elrohadt a növény gyökérnyaka, vagy esetleg maga a levél ha túl mélyre van ültetve. Az ilyesmi gyakran előfordul.

Szóval mindenképpen vedd ki, mosd le a földet a gyökerekről, nézd át hol lehet a probléma. Ha több növény van egymás mellé ültetve, akár szét is szedheted őket.

Az egészséges töveket némi szárítást követően ültesd el újra A típusú virágföld és aprószemű sóder keverékébe.


Azt amelyiknek esetleg elrohadt a gyökérnyaka, a felette következő egészséges levélnél törd vagy vágd le, hagyd beszáradni a sebet 1-2 napig, majd őt is ültesd el a fenti keverékbe. A locsolással várj néhány napot az ültetést követően, majd azután is úgy locsold, hogy két öntözés között legyen ideje kiszáradni a talajnak.


A konyult levelek jó eséllyel észhez térhetnek. Nekem az egyik karácsonyim rendszeresen kimaradt a locsolásból kb. 1 hónapon keresztül, lógott már füle farka mire észbe kaptam, hogy neki is víz kellene már. Kapott és észhez tért. :)


Egyébként szedhetsz le 3-4 leveles dugványokat is róla és azokat is legyökereztetheted ha látszólag nincs már más esély a növényed megmentésére.

2011. jún. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tegnap aztán kivettem a földből és megvizsgáltam. Semmi baj nem látszik. A föld kábé olyan nedves, mint a virágföld újonnan, mikor veszed ki a zsákból, sőt, még szárazabb is egy kicsit. A gyökere rendben van úgy néz ki, és megtapogattam a föld alatt levő leveleit, azok is egészségesek, erősek, szóval nem értem. Egyébként mikor kivettem, akkor vettem észre, hogy mostanában hozhatott egy új levelet, mert látszólag a levél még növésben van, egész a tövénél hozta, és szép fényes és erős. Virágzás után szokott ilyet csinálni a karácsonyim, hogy ledobál egy-egy ágat, de előtte azok elfonnyadnak, mivel elfárad a virágzásban ha sok virága van, de most nem volt még bimbó se rajta tavaly óta...nem értem, abszolút egészségesnek látszik amúgy, csak fonnyad, de még ami furcsa, hogy látom, hogy egy egy ágán vannak friss gyökerek...szokott minden kaktuszom ilyen gyökereket ereszteni a levegőbe, ilyenkor megkérdem ismerősömet, hogy akar e belőle, és akkor letöröm neki az ágat, én magamnak nem akarom szaporítani, mert mindből egy van, és nem akarok többet egy féléből. De most lehet, hogy azt fogom csinálni, már tegnap gondoltam rá. ...Lehet, hogy virágoknál is előfordul az, ami az embereknél: Néha vannak álterhesek, a tüneteket produkálják, de nem terhesek (már hallottam ilyenről) Lehet, hogy a virágnál is ez történt, hogy úgy csinál, mintha virágzás után lenne...ez hülyén hangzik, de nem zárható ki. Na mindegy, remélem rendbe jön:D
2011. jún. 22. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Nah, elkezdett bimbózni?: D
2012. okt. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, én ezt a részletes cikket ajánlom, nézd meg, szerintem segíteni fog: [link]
2016. okt. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!