Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kovászos ubi milyen uborkábó...

A kovászos ubi milyen uborkából készül?

Figyelt kérdés
A latin neve kellene. Angliában élek jópár éve, de itt csak a kígyóuborkát meg a csemege uborkát ismerik.
2011. jún. 23. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
csemegeubi az is csak jó nagy ha jól tudom..:D
2011. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
cucumeris
2011. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A teljes kifejlődés ELŐTT leszedett "Cucumis sativus L."-ből készül a kovászos uborka. Ha kifejlődött, akkor az már salátának való.
2011. jún. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Ubit evésre csak kígyót meg befőttesüvegben csemegét lehet itt kapni, mást nemnagyon, ámde Cucumis sativus magot tömegével árulnak.

Háát... ületek... várok... de lesz! :-)

2011. jún. 23. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennék hozzá, hogy egy vidéki nyaraláson találkoztam először, hogy egy idős néni furcsa kovászos uborkát rakott elénk. Kiderült, hogy kígyóuborkából készült. Nagyon finom volt, ugyanúgy kell csinálni, mint a hagyományost. Egyszer elcsíptem a piacon nagyon vékony kígyóuborka szállítmányt, 2-3 részbe vágtam, mert azért hosszúak voltak, elraktam és nem csalódtam. Esetleg ki lehet próbálni.
2011. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hmm... Köszönöm. Kipróbálom. :-)))
2011. jún. 24. 00:56
 7/7 anonim ***** válasza:
csemegeuborkából lehet csinálni. attól függ hányan vagytok, mert csinálhatsz egy 5literes befőttesüvegben is, de egy sima kicsiben is. az a lényeg, hogy folyamatosan a napon legyen, de a pirított kenyér, stb, azokat te is tudod, szerintem
2011. jún. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!