Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az esővíz gyűjtő hordóból...

Az esővíz gyűjtő hordóból hogy tudnám slag segítségével kivezetni a vizet a növényekre?

Figyelt kérdés

Egyszerűbb lenne, mint vödörrel ki merigetni.

Tud valaki valami jó módszert?


2011. jún. 29. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

beledugos a slaugot a hordóba (ami lehetóleg valami magasabb ponton helyezkedik el) megszivod a végét, és addig fog jönni a viz, amig a hordó vízszintje magasabban van, minta ahogy te a slaug végét tartod....


fizika 6.osztály

2011. jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
beleteszel egy slagot megszívod és kiengeded a vizet. de vehetsz hordót csappal is
2011. jún. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két 220 literes műanyag hordó van az eresz alá állítva. (Össze vannak kötve.)

Van egy kis szivattyúm, azzal veszem ki a vizet és locsolok vele a kertben. Nagyon jó nyomást csinál, olyan, mintha csapról engedném.

Szerintem érdemes beruházni egy ilyen pár ezer Ft-os szivattyúra, mert sokkal kényelmesebb, mint vödrözni. Esetleg licitálós oldalakon vehetsz használtan még olcsóbban.

2011. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A "szívásos" módszerről én is tudtam, csak nem valami guszta a slagot szívogatni.

Hallottam olyanról, hogy a slag egyik vége a hordóban, másik végét a kerti csapra tenni, megnyitni a vizet, majd elzárni,levenni és a növényhez vinni, állítólag így is jönni kéne a hordóból a víznek. Én kipróbáltam, de nem működött.

2011. jún. 29. 10:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, müködik igy is, ahogy irtad. CSAK, amig odaviszed a növeénykeig a salugot, addig nem szabad olyan magasra emelni a végét, mint a hordó TETEJE, mert akkor visszafolyik a viz. Esetleg ha befogod a végét, és ugy viszed, akkor az is megoldaható. DE mégegyszer mondom: csak akkor fog a viz jönni, ha a kifolyó magasság lejjebb van, mint a viz szintje a hordóban!
2011. jún. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, pedig jól csináltad. Nálam is működik úgy, hogy a kerti csapból slaggal beleeresztek még egy kis vizet a hordóba, majd a csapot elzárom. A csap felőli slagvéget leveszem, ott jönnie kell a víznek. Esetleg akkor nem jön, ha stop-os a csatlakozód. Akkor viszont csavard le a csatlakozót, és csupaszon tedd le a slagot, jönnie kell a víznek!
2011. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Akkor az lehetett a gond, hogy a hordónál magasabbra emeltem a slag végét. A stoppos végére figyeltem, azt levettem. Este újra kipróbálom.

Mindenkinek köszönöm a segítséget :)

2011. jún. 29. 11:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Akvarista vagy kertész boltban lehet kapni olyan áttetsző slagot aminek a hordóban lévő végén van szelep. Ha kell a csövet meg tudod toldani hosszabbitani. Egyszer elindítod a vizet benne és ameddig nem kap levegőt a szelepes vég, addig folyik belőle a víz. Persze visszafele nem lehet megnyomatni, mert a szelep zár. Meg se kell szívni mivel a vízbe lógatott slagot az ember egypárszor megrángatja feltelik a cső vízzel és már folyik is.
2011. jún. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ja, igaz... és "lopócsönek" hivják :D
2011. jún. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

A homok nem igazán alkalmas macskaalomnak. Nagyon hamar bebüdösödik és "összeáll". Nekem legalábbis ez a tapasztalatom vele.

Ha nem így lenne, akkor az pár kis zacskó szilikonos alom árán hozatnék több egy tonna homokot.

2011. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!