Kezdőoldal » Otthon » Kert » Átültettem a kaktuszokat, és...

Átültettem a kaktuszokat, és pár nagyon beteges volt már, pl a medvetalp, ennek a beteg törzséről letörtem a még szép zöld részeket. Mit csinljak velük?

Figyelt kérdés

szárítsam ki, áztassam be, vagy csak simán dugjam földbe?

(nem csak medvetalp van, van pár másik kaktusz meg virágok is)


2011. jún. 30. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én az öreg kaktuszom oldaláról törtem le a kisebb-nagyobb hajtásokat, mert már nem bírta szegény... Nem medvetalp, nem tudom a nevét.

Viszont élnek, virulnak és sajnos úgy nőnek, mint a gomba.

Sima földet és virgágföldet kevertem össze, és abba ültettem. Nem túl mélyre, annyira csak, hogy ne dőljenek el. Elsőre jól meglocsoltam magát a kaktuszt, hogy arról folyjon le a víz maga alá, és megigazítottam, ha dőlni akart. Na szóval így szépen beálltak. Azóta keveset öntözöm, nem kell sok neki. A gyökereit meg valószínűleg növeszti, mert láthatóan nől a növény....

2011. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A medvetalp és általában a kaktuszok levelei gyökeret eresztenek akkor is, ha csak simán ledugod őket a földbe.

Írtad, hogy vannak még más virágok is. Hát azoknál fajta függő a szaporítás módja.

2011. jún. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!