Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért pusztul rohamosan a...

Miért pusztul rohamosan a szobarózsám?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete kaptam egy szobarózsát és azóta folyamatosan sárgul a levele,meg hullatja a virágait.Olyan mintha szomjas lenne,de közben meg kap elég vizet.

Mit tegyek vele?Meg tudom még egyálatlán menteni?

Nagyon fontos a virág nekem,mert a kisfiamtól kaptam és nagyon jó lenne,ha rendbe tudnám hozni.

Tudtok valami tanácsot adni?


2011. júl. 9. 16:44
 1/6 anonim válasza:
Lehet a szoba levegője száraz neki, vagy túl meleg van nálatok. De ha nem, akkor nem tudom. Nekem azért sárgult egyszer a virágom, mert a cserepében volt egy hatalmas lárva. :/
2011. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet hogy meleg van a lakásban,de mindenhol az van...légkondink meg sajnos nincs. :(

Akkor most nem tehetek vele semmit?

Kitegyem a folyosóra,amíg ennyire meleg van?

Az a gond,pár nappal ezelőtt még nem volt ennyire meleg, mégis elkezdte már akkor hullatni a levelét.

Akkor most mégis mi lehet?

2011. júl. 9. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs lehetőséged szabad földbe kiültetni, akkor előbb-utóbb el fog pusztulni :( Ezeknek csak a neve szobarózsa, valójában inkább mini rózsa. Odakint érzik jól magukat.

Nagyon megviseli őket, hogy kikerülnek a kertészetből egy teljesen más helyre.

2011. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A szoba rózsa a lakásban nem marad meg. Vagy ültesd ki a kertbe,vagy ha erre nincs lehetőséged,akkor egy nagyobb cserépbe ültesd át, és tedd az erkélyre. Akkor tovább marad meg,de akkor sem lesz hosszú életű.
2011. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó kettőnél a pont. Sajnos ezek csak a nevükben és a méretükben szobarózsák, a valóságban csak sínylődnek a lakásban, amíg végleg fel nem adják. Az ideális a szabad föld lenne, a leírásodból úgy értem, ezt nem tudod megoldani.

Ha tudod, ültesd át egy jókora cserépbe, megfelelő földbe, plusz adagolj neki rózsatápot (barkácsáruházakban, kertészetekben kapsz, az adagolás rá van írva) és tedd ki az erkélyre, ablakpárkányra (rögzítsd! le ne essen valakinek a fejére), így talán lesz esélye az életben maradásra. Ha megéri a telet, nem kell behoznod, csak a cserepet bugyoláld be szalmába, hogy megóvd a gyökérzetet a fagytól, a növénykéd remekül áttelel, locsolni nem nagyon kell télen, csak néha egy-egy marék havat dobj a földjére, az teljesen természetes módon fog lassacskán beleolvadni a talajba és itatni a növénykédet, száraz időszakban egy kevés vizet adhatsz majd neki.

Addig viszont, amíg meleg az idő, gyakran pótold a vizet, a rózsa szomjas növény, de vigyázz, hogy pangó víz ne maradjon a cserépben, mert akkor elrothad a gyökere. Az elhervadt virágokat mindig vágd le róla.

2011. júl. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A "szobarózsák" alapból is kis növésű rózsák, és hogy még kisebbek legyenek törpésítő szert adnak neki, ettől kicsik, de bokrosabbak lesznek, ha elmúlik a hatása akkor nagyobbra nőnek.

És igen, a rózsa kinti növény.

2011. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!