Kezdőoldal » Otthon » Kert » Macskapisi a kerti garnitúrán,...

Macskapisi a kerti garnitúrán, gyerekjátékokon, bejárati ajtón! Létezik hatásos védekezés?

Figyelt kérdés

A szomszéd cicája jelöli a területet. A ház sarka, bejárati ajtó, terasz kő stb...

Ami viszont kihozott a sodromból az, hogy a fából készült kerti garnitúrát és a gyerekek kinti játékait is megtalálta :(

A homokozó természetesen le van fedve de mindent nem vihetek be a házba éjszakára :(


Kutyust nem tudunk tartani,mert a gyerekek allergiásak rá :(


Van valami olyan módszer ami TÉNYLEG HATÁSOS?


2011. aug. 29. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elhiszem, milyen bosszantó lehet! Anno a bátyám is ilyen problémával küszködött. Azt hiszem, van egy spray, az idegen cicákat tartja távol (bokrokat, kerítést, stb. kell befújni). Még annyit tudok, hogy a citrom illatát utálják a macskák, citrom karikákat kell kihelyezni több helyre. Hogy mennyire hatásosak, nem tudom, azért talán még írnak okosságot.
2011. aug. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a citrus félék jók lehetnek. De ez a macska távol tartó spray nem nagy valami. Legalábbis a sógornőmék befújták vele a lábtörlőt, h ne menjen rá a macska, onnantól kezdve ott aludt állandóan.
2011. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kandúr beszerzése "jó ötlet", onnan kezdve egy helyett két macska fog jelölgetni.
2011. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Vedd elő a lehető legbüdösebb spray-t, amit valaha szagoltatok. (Büdi bútorápoló is jó, a Lidl-ben kapható.) Ezzel jó alaposan fújd be a járkálási területét. Mindent alaposan moss le (bútorok, játékok), tűnjön el a szaga, lehetőleg Flóraszept vagy Domestos. A gyerekek játékaira elég a mosogatószeres mosás. A bútorszövetet mosd át, jó sok öblítővel. Több helyre tehetsz/ültethetsz erős illatú fűszernövényeket. Én oregánót kaptam, elültettem, többé nem jött a macsek, pedig nekünk arra a területre is kakált. Menta, borsmenta is jó.

A másik megoldás a brutalitás. Gyűjtsetek köveket, ha meglátjátok a macsekot, meg kell dobálni. Ha sikerült eltalálni, kapott a slaggal is hideg vizet.

2011. aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hell-ikon ***** válasza:
96%

Ultrahangos macskariasztó...

...vagy valami mozgás érzékelős locsolórendszer (ha van műszaki vénád v. vkinek a családban olcsóbban is kijöhet, mintha boltban vennéd). A lényege az, hogy a macska jártában keltében bekapcsolja a locsolót s ha párszor lespricceli egy idő után baromira elmegy a kedve attól, hogy nálatok pályázzon.


Mérget ha kérhetném inkább ne... hacsak nem leled örömöd abban, hogy egy élőlény hetekig szenved s vele együtt a gazdája.

2011. aug. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
15%
SÖRÉTES PUSKA. Nagyon hatásos módszer :)
2011. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
89%
szerintem a locsolós módszer befog jönni:) utolsó TE HÜLYE MAJOM
2011. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!