Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa ültetése, de hogyan?

Gyümölcsfa ültetése, de hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni 4 gyümölcsfa csemetét. 1 kisebb termetű almafát, 1 meggyfát, 1 sárgabarackfát, és egy nektarinfát.

Nem olyan hatalmas a kertünk.. Sajnos fogalmam sincs, hogy hova tegyem a fákat. Nem tudom, hogy pontosan milyen magasra nőnek, és, hogy mekkora a koronájuk átmérője. Milyen közel ültethetem őket a házhoz, hogy ne tegyen kárt a házban, illetve a kerítéshez, hogy ne lógjon ki sok ága az utcára?


2011. szept. 1. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Legalább 4 méter távolságra a háztól, ez már olyan távolság ahol nem okoz gondot az hogy esetleg vissza kell egy kicsit vágni egy-két ágból. Ha a kerítésnek van alapja a földben akkor attól is ilyen távol, inkább a gyökere veszélyes a kerítésre, nem a lombja és a törzse (az csak akkor ha kidől). Ezek közül talán a meggyfa lesz a legnagyobb, de az jobban felfele nő mint a másik 3 úgyhogy azzal sem lesz gond.
2011. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Utána kell nézned ezen növények növényvédelmének is, mert az már komolyabb feladat lesz, mint az, hogy hová ülteted.
2011. szept. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezeknek hol tudnék utánanézni? Tudnátok ajánlani egy oldalt, ahol le vannak írva gyümölcsfák tulajdonságai, és, hogy milyen permetszerre lesz szükségem hozzájuk?

Van nálunk itt egy faiskola, de az majd csak néhány hét múlva nyit, s addig senkitől sem tudom megkérdezni. Viszont nem az utolsó pillanatban szeretném eldönteni, hogy hova is tegyem a fákat, és, hogy miket vegyek hozzájuk... :)

2011. szept. 2. 11:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvasgathatsz a témáról:


[link]

2011. szept. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én javaslom kicsit jobban nézz utána a dolgoknak. Az általad választott fák nagy hányadát nem lehet önmagukban ültetni. Az almafát legalább kettőt kell szerezni, mivel önmeddőek. Meggyfából csak a Meteor az önmegtermékenyítő.
2011. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Majd elfelejtettem, hogy almafánál és bármely másik önmeddőnél két különböző fajtát kell ültetni. Ha kicsi a kerted, akár az udvarba is lehet fát ültetni. Persze ez is az udvar méretétől függ.
2011. szept. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mi a különbség a kert és az udvar között? Kertvárosban élek, van egy nagy hátsókert, egy 5 méter széles előkert, és mindkét oldalon 6 méter széles oldalkert.
2011. szept. 5. 22:29
 8/9 anonim ***** válasza:
A kertbe nem hajtasz be autóval és nem fociznak a gyerekek ott.
2011. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:) Ja értem. Elnézést, csak nálunk az egész területet "szokták" kertnek hívni (kertváros) és, ahova ültetjük a zöldséget, gyümölcsöt az a veteményes, oda nem hajtunk be autóval :))) Tényleg elnézést.

A fákat nem a kertbe szeretnénk ültetni, hanem az udvarba... Nem szabályszerűen egymás mellé.

2011. szept. 9. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!