Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha elnyílt a tulipán, a...

Ha elnyílt a tulipán, a nárcisz, akkor azt hogyan mikor kell kivenni a földből? És hogyan kell őszig tárolni őket?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 21. 09:50
 1/5 anonim válasza:
100%
A tulipánhagymákat junius közepén felveszem,szeptemberig pihe s szeptemberbe visszkiültetem őket.
2009. ápr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Soha nem veszem ki, és még nem is hallottam ilyet, hogy valaki felszedte volna őket. Nekem mindig gyönyörűek a virágaim.
2009. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem se jó bolygatni a hagymásokat, mert akkor tudnak nyugodtan, szépen szaporodni. Ezek télálló növények, szépen elvannak a földben. csak akkor szedd ki, ha át akarod ültetni másik helyre. Ekkor pedig várd meg, míg elnyílik, de még jobb, ha már elszáradtak a levelei és a szára is. Ekkor már leállt benne a keringés.
2009. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

2-3 évente fel kell szedni, bár nem kötelező, de ajánlott. Túlságosan elgazosodhat, és a túlzott szaporulat is elkerülhető. Mihelyt sárgulnak a levelek érdemes már akkor kiszedni, majd jól szellőző helyen szétteríteni, megszárogatni. Szárogatás után pedig méeret szerint csoportosítani, persze első körben az egy fajta, vagy színű virágokat célszerű együtt kezelni.

Persze szárogatni annyira elég, hogy a főld megszáradjon rajta, így kicsi az esély, hogy rohad a hagyma.

Ősszel pedig mehet vissza a fölbe, amit előtte alaposan fel kell ásni, kipucolni. 2-3 évig ismét pihi!

Sok örömet a virágokkal!

2009. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem jövőre is szépek lesznek a virágaim
2009. ápr. 23. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!