Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tojásfa gyümölcsét mikor...

A tojásfa gyümölcsét mikor lehet leszedni? Ki lehet teleltetni a növényt? Receptek? (Solanum melongena ovigerum)

Figyelt kérdés
Már valamelyik termése szép nagy, egy kisebb pedig kezd sárgulni. Mennyire kell besárgulnia, hogy leszedhessem? Tavaly tavasszal ültettem, és a házban kiteletettem. Tavaly nem termett csak növekedett. Most is ugyanúgy túlélhetné a telet? (Sok helyen azt írták, hogy egynyári növény.)Mit érdemes a gyümölccsel csinálni? Valakinek bevált valamelyik recept?
2011. szept. 29. 17:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Most találtam még olyat, hogy a termés addig ehető, amíg fehér és akkor érettek a magjai, ha a termés már sárga. Ez igaz? Ha már megsárgult, akkor nem lehet megenni?
2011. szept. 29. 17:34
 2/2 anonim ***** válasza:
A tojásfa termése ugyanaz, mint a padlizsán, csak a fehér szinváltozata. Egyéves növény, ugyanúgy, mint a papriak meg a paradicsom is, átteleltetni nem érdemes. A termését meg lehet enni, de ha a magok már kifejlödtek, akkor sok esetben keserü, de egyéb baja nincs.
2011. okt. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!