Kezdőoldal » Otthon » Kert » A gardénián és az orchideán...

A gardénián és az orchideán kis fehér (szőrős) tetű szeri tetű jelent meg mivel tudom leszedni őket hogyan távolíthatom el? Mivel kell kezelni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Rakd külön őket,nehogy átmenjen más virágaidra is. Le kell mosni/törölni a levelein a tetveket és növényvédőszerrel kezelni egy darabig őket. Én csak a Biola nevű növ.védőt ismerem,nekem az bevált az orchideáimra.De bemész egy virágüzletbe és ott segítenek neked mit használj,én is ott kérdeztem meg az eladót.
2011. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Darcy01 ***** válasza:

Sajnos az én orchideámon is volt egyszer ez a fehér tetű-szerű valami. Én lepermeteztem növényvédő szerrel, a nevére nem emlékszem.

Ezután elkezdtek elsorvadni a virágai, de úgy látom, hogy meg fog maradni a növény, mert hajtott új levelet azóta.


Virágboltban biztosan tudnak valamilyen szert ajánlani neked.

2011. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kártevöt gyapjastetünek hivják, egyszerü szerekkel nem lehet eltávolitani, mert a fehér bevonat megvédi az állatot.

Ha bepermetezed öket vagy levélfényezö sprével, vgy egyenként (vattapálcika segitségével) bekened spiritusszal, akkor el tudod a felnötteket pusztitani. Lizetan granulátumot keverj a földjébe, az elpusztitja a többit. Viszont célszerü a környéket is átnézni, mert a cserepek, alátétek peremén is túlélnek a peték, akár hónapokig is - tehát mindent mosogatószeres vizzel, kefével nagyon alaposan el kell mosni.

2011. okt. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 bakopéterné válasza:
Először is tisztisd meg a leveleit langyos vizes törlővel.azután menj el gazda,vagy virág boltba,de inkább az előbbi,és van egy féle táprúd ami hat féle rovarra jó.a cserépnek megfelelő mennyiségü táprudat kell bele dugni a földbe,és öntözéssel majd elolvad.a neve a táprudnak:careo rovarölő táprúd.nekem segitett.
2014. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!