Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ananászt hogy lehet kihajtatni...

Ananászt hogy lehet kihajtatni? Ha egyáltalán lehet?

Figyelt kérdés
Azt ugy lehetséges hogy levágjuk a kalapját(a zöld szára alatt pár cm-rel)ésvizbe állitjuk??Nem rohad el?
2008. márc. 18. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is csak ezt hallottam amit leírtál, de nekem még sajna nem jött össze bár már 2 szer próbáltam (egyszer földbe ültettem, másodszor vízbe)
2008. márc. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia,en 2 honapig a vizbe tartottam ,egy duncos uvegbe,aminek olyan vekony a szajja es hogy ne csuszon bele a vizbe.de sajnos igy se hajtott,se nem engedett gyokeret,ugyhogy kidobtam !
2008. márc. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Szia! Lehet futcsán hangzik, de mi egy egész ananászt ültettünk el. Az történt, hogy kaptunk egy szép ananászt ajándékba, aztán nem ettük meg időben (éppen tatarozás folyt nálunk)-elfelejtettük. Mire eszünkbe jutott egészen megpuhult. Sajnáltuk kidobni, ezért a férjem belerakta egy vödörbe, betakarta földdel- elültette. Ez egy éve volt. Azóta rendes cserépbe került, kb fél méter és egyre csak hajt, gyönyörű. Szereti a fényt és nem kell sokat locsolni.

Szóval szerintem bármilyen ananász megfelel erre a célra, ha veszel úgy ültesd el, hogy jó nagy ananászdarab maradjon rajta! Földbe ültesd!

Sok sikert!

2008. márc. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is földbe ültetem, majd letakartam egy befőtesüeggel. Nem locsoltam a földet, csak a cserép alatt. Amikor megerősödött, levettem az üveget. Most gyönyörűen nől.
2008. márc. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Földbe kell ülteteni, és azért kell rajta hagyni a gyümölcshúsból kb 2-3 cm-t, hogy ahogy az rohad táplálja a növényt.Nekem 3ból egy maradt meg, de itt nem nagyon csípik a növényeim a klímát.Egyik barátnőmnek gyönyörű lett.
2008. ápr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ananász vegetatív részeinek (sarjainak) és csúcsi rozettájának gyökereztetésével szaporítható. Az idősebb, termő korban levő növények nagyszámú tősarjat fejlesztenek. Ezek a részek a legjobb szaporítóanyagok. Jól gyökeresedik a termések csúcsi részén levő rozetta és az ennek tövéből eredő kis sarjcsoport. Ha termésében esetleg magot találunk (ez ritka dolog), magvetéssel is nevelhetünk növényeket.


Szép, egészséges, nagyméretű rozettával rendelkező termésről szaporítsunk. Az elkészített csúcsot cserépbe vagy ládába ültessük. Homokban, homokkal kevert lomb, erdei föld vagy savanyú tőzegtalajban jól gyökeresedik. A gyökeresedéshez magas hőmérsékletet kell biztosítani (25—30 °C). Az erős napsütés ellen árnyékoljunk, és rendszeresen langyos vízzel permetezzük a levélrozettákat. A talajt keveset öntözzük és a levélrozettát ne ültessük túl mélyre, mert könnyen rothad. 3—4 hét után a begyökeresedett növényeket fokozatosan szoktassuk a fényhez és a nyár folyamán a hőmérsékletet 21—27 °C között tartsuk.


A jól fejlett, termőképes növények tősarjai a legjobb szaporítóanyagok. Ezeket még a termésérés kezdete előtt ajánlatos leszedni. Termésérés alatt a sarjak leszedése megzavarhatja az érés folyamatát. A sok meghagyott sarj is káros — mert az anyanövény fejlődését hátráltatja —, ezért ezeket időben távolítsuk el és használjuk fel szaporításra.


A termés csúcsi részén levő levélrozetta tövében szintén megjelenhetnek sarjak (légsarjak). A rozetta levágása után ezeket vagdossuk le és a rozettához, tősarjhoz hasonlóan gyökereztessük. A légsarjak ültetésénél is figyelni kell az ültetés mélységére. A mély ültetés itt is könnyen okozhat rothadást. A sarjak tavasztól nyár végéig könnyen és jól gyökereztethetők.


Az ananászgyümölcsök általában mag nélküliek. Nagyon ritkán magok is vannak a termésben. Ha ilyet találunk, felhasználhatjuk szaporításhoz. A magokat a kiszedés után rögtön vessük el, mert csírázóképességüket hamar elveszítik. A vetésre használt cserepekbe savanyú tőzeg, bükklomb és homok keverékéből készített földet rakjunk.


A magokat a beöntözött talaj felszínére rakjuk. A cserepeket üveglappal takarjuk, hogy párás levegőt biztosíthassunk. Egy-két hét alatt elindul a csírázás. A fiatal csíranövényeket eleinte árnyékoljuk, majd fokozatosan szoktassuk szabad levegőhöz. A csíranövényeket 1 hónapos korukban ültessük át egyenként 8-as cserepekbe.

2008. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Én levágtam a kalapját,felszedtem kb. 2cm magasságban a leveleit és úgy raktam befőttesüvegbe,hogy épp csak az alja lógjon a vízbe.

Három hétig állt így,és 5 cm-es gyökereket eresztett.

Most készülök elültetni.

2011. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dodge válasza:
100%
2014. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
2017. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Az előző linken a saját ananászomat látjátok, tehát minden lehetséges. :)
2017. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!