Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orchideám szeretném megmenteni...

Orchideám szeretném megmenteni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Egyáltalán baj van Vele?

13 gyönyörű 10 cm-es virág volt rajta,amikor megkaptam(szeptemberben),utána hozott még 2 bimbót is,kinyíltak,utána az összes virág lehullott.


Jött két újabb bimbó az üres szárak végén,de ezek már nem nyíltak ki.:( Leveleit most kihullajtotta(zölden),s a két bimbó is a legkisebb hozzáérésre leesett.


Most egy miniatűr bimbókezdemény van rajta.

A másik szára vége pedig kb 5cm-en el van már száradva.


Mit csináljak Vele? Úgy levágnám azt az elszáradt véget... Csak ezer féle dolgot olvastam már és nemtudom mit tehetek...


Segítséget előre is köszönöm!



2011. nov. 29. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Elösször is vedd ki a kaspoból és rakd egy sima tányérra vagy alátétre mer a gyökereinek is kell a fény, ezért van átlátszó cserépben.Aztán vágd vissza a virág szárat a felére. Ha szerencséd lesz és ez a virágszár kihajt, akkor hamar fog virágozni de ha elszárad akkor majd hoz egy új szárat, az egy kicsit több idő. sok sikert :)
2011. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nincs kaspóba,az átlátszó cserépbe van. Akkor is?

S mindkét szárát vágjam vissza a felénél,vagy elég azt aminek a vége száraz? Mert tudod a másik végén pici bimbó van. És a felénél hol/mire figyeljek vagy teljesen mindegy?

Köszönöm szépen!:)

2011. nov. 29. 16:53
 3/3 anonim ***** válasza:
akkor ne vedd ki ha abba van, hát elöször azt vágd le ami szárad, a másikat meg csak akkor ha az a kis bimbó levirágzik. Ja és rakd félnapos (pl. nyugati) ablakba de olyanba ahol nincs radiátor! Én már egyet megöltem mer radiátoros ablakba tettem :( Elég akkor öntözni amikor kiszárad a "földje".
2011. nov. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!