Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megbogarasodott a virágföld!...

Megbogarasodott a virágföld! (muslicák, vagy mik vannak benne) Eltűntetéséhez házi praktika?

Figyelt kérdés
2011. nov. 29. 17:58
 1/6 anonim válasza:
Szerintem ez tőzeglégy.A növény gyökerét langyos vízzel óvatosan lemossuk és új földbe ültetjük.A földet esetleg meg tudjuk menteni,ha kb.90 fokon,30 percig hőkezeljük sütőben.Én nem hőkezeltem,egyszerűen kidobtam a fertőzött földet.
2011. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hagyd kiszáradni 1-2 napra.
2011. dec. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Forrázz le 10 g. dohányt (zacskós cigarettadohány megteszi), locsold meg vele, miután kipusztultak a kártevők hagyd kiszáradni, majd locsold meg tiszta vizzel.
2011. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szia! A zacskós dohány sem rossz, mivel a nikotin az egyik legerősebb idegméreg, de a olcsóbb megoldást szeretnél, bármelyik gazdaboltban megvehetsz egy karate nevű kis zacskós készítményt kb 200 Ft ami 10 litervízhez elég. Fogsz egy kiürült ablaktisztító flakont és lefújod jó gazdagon a föld felszínét. ( Ne a lakásban) Jó gyilkolászást!
2011. dec. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Karate?
2011. dec. 6. 20:51
 6/6 misi21072103a válasza:

[link]


A tőzeglégy lárvái rágó kártevők, tehát minden rágó szájszervű rovarelleni szer meg kell, hogy ölje ezeket is. A szabadforgalmú szerekközül az Actellic, Sumithion bizonyos gázhatással is rendelkezik, dehatnia kell az Actara, Zolone, Talstar, Karate szereknek is. Apermetlé töménységű oldattal öntözze be a tőzeget, és így a szerközvetlen kapcsolatba kerül a lárvákkal, tehát elpusztítja. Ha csak anövényeket akarja kezelni, akkor az Actara a megfelelő: ha a töveketbeöntözi, a gyökérzeten keresztül a növény felszívja, tehát agyökérben is jelen lesz a szer

2018. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!