Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen igénytelen szobanövénye...

Milyen igénytelen szobanövények vannak?

Figyelt kérdés
Én egy abszolút kertészteti antitálentum vagyok, minden kipusztul nálam :(( Valami olyan növényt keresek, ami még engem is kibír :D Help!!
2008. márc. 26. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

majomkenyér elég igénytelen.


de nekem nagyon bejött a nyíllevél, ami nagyon szép és elég hetente vagy kéthetente megönteni vagy ha látod hogy egy levél el kezd sárgulni. lassan szárad ki így ha észleled a pusztulás kezdetét akkor is elég neki vizet adni.


amúgy vegyél öntözö rendszert ami úgy müködik hogy egy ilyen kerámia fityulát a virágcserépbe tüzöl ´, ami meg kilog vizcsö a fiolábol azt meg vízbe (mondjuk egy tál vízbe)így a virág mindig annyit iszik amennyit akar. mi ha hónapokra elutazunk is ezt használjuk.

2008. márc. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
egy ismerősöm is ezzel szívott, aztán gondolt egyet és beruházott egy csöpögtetős öntözőrendszerbe. Bekötötte a cserepekbe, azóta nincs ezzel gondja. :)
2008. márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Javaslom a művirágot azzal nem lesz gondod. Hallottam már olyanról is aminek még illata is van.
2008. márc. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
sansaveria más néven anyósnyelv, kukoricalevél, zöldike, szobai futóka, vízipálma. Nekem ezek jöttek be, sajnos olyan a ház fekvése, h alig van fény ott ahová tudom őket tenni, meg a hőmérséklet se a legideálisabb nálam, de ezek a növények tényleg Rambók:DDDDDDDDDDD Nálam bírják:D
2008. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

LOL!!! Rambók!

Egyébként még a pozsgásokkal és a kaktuszokkal is próbálkozhatsz! Azok is vérbeli Rambók!!! XDXDXD

2008. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nemek a yucca jött be. Alig kell locsolni, zsép is, zöld is, nagy is, és a 2,6-as bérházból kiköltöztetve most egy 4,5 m-es belmagasságú lakásban va, ahol ha nem fűtesz nagyon, mlg virágzik is. Illata mint a Jécintnak. Valószínűeg kb 17-18 fokon, 2,5 m-es korában is megteszi, mert egy másik a lécsőházban volt és ott virítot Karácsonyra. Illata, mint a jácint virágáé, a virág hossza cca 0,5 m-es volt
2008. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!! Beruháztam 5 növényre azok közül, amiket javasoltatok, majd kiderül melyik lesz a nyertes (túlélő :DD)
2008. márc. 31. 12:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyzet!:D
2010. jan. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!