Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertben garázdálkodó kártevőke...

Kertben garázdálkodó kártevőket, hogyan lehet elfogni?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok,mint a nyest,patkány vagy a róka.

A méreg kizárt(háziállat,gyerek miatt).


2012. febr. 29. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár tiltott,de én gázosító tablettával szoktam,amivel a gázmester a terményt gázosítja kártevők ellen.
2012. febr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de ez a rókánál nem megoldható sajnos.
2012. febr. 29. 10:11
 3/7 anonim válasza:
a gázosítás sajnos a patkánynál sem működik,hosszútávon,nagyon okos állat és egy két nap után megoldja ezt a problémát.Nem könnyű de ha nem túl nagy a terület akkor ultrahangos riasztókkal próbálkozz (rágcsálók ellen),nem olcsó mulatság.A róka ellen sajnos a jól körbekerített terület a megoldás(+rókacsapda),ha már odaszoktak
2012. febr. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kerria ***** válasza:

Tacskó...az jó a róka ellen, a patkány és a nyest ellen is.

És nem utolsó sorban a gyerkőc is örülni fog neki :)


Nekünk Beagle-ünk van, ő csak jelzi, hogy itt van,nem öli meg. A tacskó képes az kiirtására is.

2012. febr. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát akkor nálam minden rendben!

Ugyanis van egy tacskónk és egy beagle-nk.

Ahol ők vannak oda persze nem jön be semmi,de az egész kertben nem tudom őket szabadon engedni.

Ezért szerettem volna valami csapdafélére tanácsot.

2012. febr. 29. 14:09
 6/7 tetris ***** válasza:
Nyest ellen az alábbi módszer vált be nálunk: Összeszedtem egy szemeteslapátra az utcában fellelhető összes friss, bűzlő kutyaszart, és feldobáltam a tetőre. A nyestek nem jöttek utána. Ezt a tippet az állatkert egyik dolgozója adta, mivel a nyest nem megy oda, ahova már más ragadozó jelet tett. Nálunk bevált.
2012. febr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A három közül a patkányt tudod még a legelöbb elkapni.Csapkodos patkányfogóval vagy valami másik fajtával,de a kutya ne férjen hozzá.

Aztán,a róka idejár a szomszédomba (városba lakom)simán beugrik a kerítésen és a tyúkokat szokta fosztogatni(tyúkok a bozotos fákon alszanak)pedig van két kutya. Ha a kutyák észreveszik akkor felvernek mindenkit, de a róka kiugrik a kerítésen.

Nyestem nekem is van, ezért sokat olvastam róla.Ez az állat több helyen is lakik egyszerre, mindig ott ahol a legelőnyösebb számára.Ha érik a gyümölcs akkor ott a közelben,ha tél van ekkor a melegebb helyen. Ha hosszabb ideig zajos lesz a hely akkor odébb áll.Igy van a kutya szarral is. De aztán vissza vissza jár.Egyébként a kutyáktól nem nagyon fél,sőt némelyik kutya őtőle fél(AZ ENYÉM IS).Rendkívül ügyes okos állat kítűnő a szaglása.

Éjszakánként bejárja a padlásokat és megfogja a madarakat.

Nem védett.Vettem élvefogó csapdát 8500ft ért de nég nem tudtam megfogni.

2012. febr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!