Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mekkorára nő ez a növény?...

Mekkorára nő ez a növény? (fürtös gyöngycserje)

Figyelt kérdés

A disznoveny.net szerint 1-1,5 m

az uni-corvinus.hu szerint 3-4 m

a diszkertem.hu szerint 1,5-2 m.

Mert nem mindegy, hogy 1 vagy 4 m lesz,ekkora különbség még a telepítés helye miatt sem lehet.


2012. márc. 16. 08:44
 1/2 Kerria ***** válasza:

A fürtös gyöngycserje latin neve Exochorda, ennek fajtái pl. racemosa, vagy a macranta (ezt a kettőt tudom, valószínű van még több is). Ezeket kell pontosítani, hogy melyiked is van, vagy melyiket szeretnéd, mert ebben "is" lehet a méretkülönbség.


A másik oka ami befolyásolja a növény habitusát, nem mindegy milyen talajba kerül. Ha számára kedvezőtlenebb, akkor nem nő olyan magasra, ha ideális a talajtípus, akkor jobban tud növekedni.


Ezenkívül még nagyon sok minden befolyásolhatja, de ez a kettő a leggyakoribb.


Remélem segítettem... ha nem is pontos adattal!

2012. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Racemosa magot vettem. Azt gondolom, a legjobb, ha a 3-4 m magasságra számítok. Vajon mennyi idő alatt éri el ezt a maqasságot? Sok mindent nem találtam róla a neten.
2012. márc. 18. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!